RDR2 Screenshot 024.0

Red Dead Redemption 2 Neden Popüler?

Red Dead Redemption 2 piyasaya çıkmasının üzerinden 3 yılı aşkın bir süre geçmesine rağmen hâlâ en çok oynanan ve adından söz ettiren oyunlardan birisi olmayı başarıyor. Oyunun bu başarısında ise hem hikayesi hem de karakterlerin başarılı bir şekilde oyuna aktarılması yatıyor.

Red Dead Redemption 2 Konusu Nedir?

Red Dead Redemption 2 konusu itibariyle 1800’lerin sonuna, Amerika Birleşik Devletleri’nde geçiyor. Esasında Kanunsuz “Outlaws” olan bir çetenin yaşadıklarının aktarıldığı oyunda, oyuncu Arthur Morgan karakterini kontrol ediyor. Morgan, çetenin lideri Dutch tarafından büyütülmüş ve onun “sağ kolu” olarak nitelendirilecek bir konumdadır.

Blackwater denilen bir kasabada yaptıkları bir banka soygunu sonucunda kanun tarafından aranmaya başlayan çete üyeleri kendilerine yeni yerler bulmak için yola düşerler. Çetenin tek hedefi en büyük vurgunu yapmak ve bunun sonucunda da kanunsuz işler yapmaktan vazgeçmektir.

Ancak olaylar istedikleri gibi gelişmez. Kendilerinin dışında da bir dünya olduğundan, yaptıkları her eylem, attıkları her adım başka olayları tetikler ve çete kendisini zor durumda bulur. Bu durumda Morgan, en başta Dutch’ı koşulsuz bir bağlılık duyarken, zaman geçtikçe onun fikirlerini doğru bulmaz ve onunla çatışmaya başlar.

Bununla birlikte Morgan’ın Dutch’ın daha büyük bir sorunu vardır ve bu sorun kendisi için çok büyük sorunlar yaratabilecektir. Oyunda aynı zamanda ilk oyunun ana karakteri olan John da önemli bir yere sahip bulunuyor. İlk oyunun hikayesini tamamlayan, daha doğrusu ilk oyunun öncesini anlatan Red Dead Redemption 2 yaklaşık 40 saati aşkın ana hikaye süresi ile şimdiye kadar yapılmış en uzun süren oyunların da başında geliyor.

red dead redemption 2 pc image

Hikayede o kadar fazla detay bulunuyor ki bir süre sonra oyuncu bu temayı takip etmekte güçlük çekmeye başlayabiliyor. Red Dead Redemption 2 kesinlikle tek seferde bitirilecek bir oyun olmuyor. Sürekli olarak değişen dünyası, oyuncuyu çok büyük maceralara sevk ediyor.

Ana hikayenin yanında oyunun süresini daha da uzatmak için yan hikayeler de fazlasıyla bulunuyor. Çete arkadaşlarına istedikleri ögeleri bulup getirmek, kampta çalışmak, avcılık yapmak, kasabalarda yardım isteyenlere yardım etmek, yolda bir anda baskına uğramak gibi pek çok dinamik oyunun dünyasını canlı tutuyor. Böylece ortaya da bir şaheser çıkıyor.

Red Dead Redemption 2 Oynanışı Nasıl?

Red Dead Redemption 2 oynanış açısından kullanıcılara en iyi deneyimi yaşatıyor. Grafiklerdeki detaylar ve vurgular gerçekçi görünümler sergilerken müzikler de vahşi batıya uygun olarak yapılmış parçalardan oluşuyorlar.

Red Dead Redemption 2 sistem gereksinimleri ise şu şekilde;

Minimum Sistem Gereksinimleri;

  • Windows 7 (64 Bit)
  • Intel Core i5 2500K 3.3 GHz / AMD FX-6300
  • AMD Radeon R9 280 / NVIDIA GeForce GTX 770
  • 2 GB VRAM
  • 8 GB RAM

Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri;

  • Windows 10 (64 Bit)
  • Intel Core i7 4770K 4 Core 3.5 GHz / AMD Ryzen R5 1500X
  • AMD Radeon RX 480 4 GB / NVIDIA GeForce GTX 1060
  • 6 GB VRAM
  • 12 GB RAM