5c696ed9f4cba83c7b48c740675422e6

Devil May Cry 5 İnceleme

Devil May Cry 5 oyunu video oyun dünyasında kendisine yer edinmiş olan köklü oyun serisinin en önemli oyunu olarak öne çıkıyor. Her oyunu ile kalite standartlarını yakalayan oyun, oyuncularını bu seride de memnun ediyor. Serinin ilk oyunu video oyun sektörü içerisinde aksiyon oyunlarının temellerinde değişiklikler getiren oyun günümüzün en çok oynanan oyunlarından birisi olmayı sürdürüyor.

Devil May Cry 5 Konusu

Oyun serisinin dördüncü video oyununun devamı olarak nitelendirilebilir. Devil May Cry 5 konusu fantastik özellikleri ile ön plana çıkar. Video oyununun bu serisinde yeni karakterler göze çarpmaktadır. Senaryo farklı karakterle oynandığında herhangi bir değişiklik göze çarpmıyor. Dante V’nin verdiği kabul eder. Kabul ettiği görevin diğer görevlere göre çok daha farklı olduğunu fark eden Dante görevi süresince pek çok farklı düşman ile karşı karşıya gelir. Karanlık ve aydınlık tasvir edilen şeytanlar ve insanlar dünyalarında süregelen savaşlar bulunmaktadır.

Sparda adını taşıyan ve şeytanlar dünyasına ait olan bir şövalye bir gün fikrini değiştirir ve insanların yanında olur. Böylelikle tüm savaşların seyri değişir. Sparda tüm şeytanları bir kuleye mühürler ve kendi güçlerinden fedakarlık eder. Dünya yaşamında bir kadına aşık ve ikiz çocuklara sahip olur. Dante ve Vergil adını verirler. Mühür aradan geçen yıllar içerisinde gücünü kaybetmeye başlar ve yer altı lordu Mundus Sparda’nın karısını öldürür.

İlerleyen zamanlarda Dante kendi başına hayatta kalır ve şeytan avları için açtığı bir dükkan açar. Bir gün Trish adında, annesine tıpa tıp benzeyen bir kadın Dante’yi ziyaret eder. Sır perdesini aralamak isteyen Dante Mundus’u ziyaret eder ve mühürden etkilenerek Sparda’nın gücüne sahip olur. Bu şekilde savaşlar ve avlar devam eder.

devil may cry 5 v 4k wallpaper 3840x2400 31

Devil May Cry 5 Oynanır mı, Sistem Gereksinimleri Neler?

Video oyun sektöründe yer edinmiş olan köklü video oyunu oyunculara farklı bir aksiyon deneyimi sunuyor. Devil May Cry 5 oynanış açısından kişilerin eğlenceli vakitler geçirmelerine olanak tanıyor. Şeytan avı, süregelen savaşlar ve ilginç konuları ile birlikte her nesilden oyuncuyu bir araya getiriyor. Eğlenceli ve keyif dolu dakikalar geçirebilmek için tercih edilecek oyun özellikle gelişmiş grafikleri sayesinde de oyunculara görsel bir şölen sunmayı başarıyor.

Sistem gereksinimleri ise şu şekilde;

Minimum Sistem Gereksinimleri

  • OS: WINDOWS 7, 8.1, 10 (64-BIT Önerilir)
  • İşlemci: Intel Core i5-4460, AMD FX-6300
  • RAM: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA® GeForce® GTX 760 or AMD Radeon R7 260x with 2GB Video RAM ya da daha iyisi.
  • Depolama: 35 GB

Tavsiye edilen sistem gereksinimleri ise;

  • OS: WINDOWS 7, 8.1, 10 (64-BIT Önerilir)
  • Processor: Intel Core i7-3770, AMD FX-9590 ya da daha iyisi.
  • RAM: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060 / AMD Radeon RX 480
  • Depolama: 35 GB