Racer 3 Drone

Racer 3 Drone Hız Rekoru Kırmayı Başardı

Belli aralıklarla düzenlenen Drone Yarış Ligi etkinlikleri her seferinde yeni bir teknoloji ortaya çıkıyor. Bu sene ortaya çıkan yeni teknolojilerden biriside Racer 3 Drone serisi oldu. Dünyanın en hızlı Drone serilerinden biri olarak gösterilen Racer 3 yarış ligine de damgasını vurdu.

Drone serileri her geçen gün biraz daha geliştirilmeye devam ediyor. Sürekli olarak geliştirilen yeni teknolojilerle beraber hem görüntüleme alanında hem de ulaşım alanında kullanılmaya başlayan Drone serileri yeni dönemde kargo sektöründe bile kullanılmaya başlandı.Kargo alanında da örnekleri kullanılmaya başlayan Drone teknolojilerinde en ilgi çeken seriler ise özel üretim seriler olarak karşımıza çıkmakta.

Özellikle son dönemde bir hayli ilgi çekmeye başlayan yarış Drone serilerini de unutmamak gerekiyor. Özel etkinliklerde kullanılan ve kullanıldıkları etkinliklerde tüm ilgiyi bir anda toplayan yarış Drone serileri içerisine öyle biri katıldı ki kendi alanının da rekorunu kırmış oldu. Racer 3 adı verilen Drone hem Drone Yarış Ligi kapsamında hem de genel değerlendirmede dünyanın en hızlı serisi olmayı da başarmış durumda.

Racer 3 Ne Kadar Hızlı?

Yayınlanan yeni bir videoyla beraber gündeme gelen serinin maksimum olarak ulaşabildiği hız miktarı 137 km. Maksimum hızına sadece saniyeler içerisinde çıkabilen Drone maksimum hız değerinde ise maksimum olarak 3 dakika uçabiliyor. Aslında sadece 3 dakika gibi bire süre havada kalabilmesi oldukça olumsuz bir nokta olarak gösterilebilir.

https://youtu.be/zSGv8yPqrHc

Fakat farklı olarak zaten pil sürelerinde sıkıntılar yaşanan Drone teknolojilerinde bu derece bir hıza ulaşılması durumunda 3 dakikalık havada kalma süresi kabul edilebilir bir süre olarak değerlendiriliyor. Zaten Drone Ligi kapsamında oluşturulan pistlerinde bu süre içerisinde en az iki tur geçilebildiği belirtiliyor. Drone bu süre içerisinde maksimum olarak 137 km hız değeriyle yarışı tamamlayabiliyor. Ekstra olarak pil takviyesi ya da havada kalma sürelerini artıracak bir sistem ise mevcut değil.

Racer 3 Nasıl Bir Malzemeden Üretilmiş?

137 km hıza kadar çıkabilmesi Racer 3 Drone serisinin üretildiği malzemenin de merak edilmesine neden oluyor. Kullanılan malzemenin içeriği ise hem Drone hızını arttırmakta hem de 137 km değerinde gelebilecek fiziksel etkilere karşı koruma sağlamakta. Tüm bunlar için polikarbon malzemeden üretilen serinin mevcut özellikleri dışında göz ardı edilmeyecek bir detayı daha var. Drone üzerine hiçbir kontrol oto kontrol mekanizması bulunmuyor.

Bu nedenle yarışlara da uygun bir seri olarak gösterilen serinin üzerinde engelleri algılayarak kaçabilecek ya da anlık tehlike durumlarında yön değiştirebilecek sensörleri bulunmamakta. Bunun yerine tüm kontrol kullanıcıya bırakılıyor. Drone’un yetenekleri kadar kullanıcının da yetenekleri ortaya çıkarma adına kullanılan sistemin yarışların doğasına da uygun olduğunu eklemek gerek.