E8c8MEFWEAE1nFO 2

Twitter’da Videoyu Kimin İzlediği Görülür mü?

Twitter’da videoyu kimin izlediği görülmek istenilen verilerde biridir. Kullanıcılar, hesaplarının kim tarafından ziyaret edildiği ve videonun hangi hesaptan izlendiği gibi konuları merak eder. Twitter hesapları üzerinden paylaşılan tweetlerin hangi kullanıcı tarafından görüntülendiği ulaşılabilen bilgilerden biri olmasa da kaç kişi tarafından görüntülendiği gibi bilgilere ulaşmak mümkündür.

Twitter’da Videoyu İzleyenleri Görmek Mümkün mü?

Twitter kullanıcıları için çeşitli imkanlar sunsa da videoları kimin izlediğini görmesine imkan sunmaz. Paylaşılan videonun kaç kere görüntülendiği hakkında sayısal bilgiler sunsa da hangi hesaplar olduğunu göstermez. Kullanıcıların hesaplarını ziyaret eden kullanıcıları merak etmesi oldukça doğal olsa da yardımcı olabilecek yöntemler bulunmaz.

Twitter videolarının kimler tarafından izlendiğini gösteren uygulama, site ve yazılımlar bulunsa da kullanıcıların güvenilirliği konusunda dikkatli davranması gerekir. Twitter’da videoyu kimin izlediği hakkında bilgi verdiğini iddia eden üçüncü taraf yazılımları hiçbiri vadettiği hizmeti vermez. Bunun sebebi ise; Twitter’ın üçüncü taraf yazılımlar tarafından erişilebilecek bir mekanizmaya sahip olmamasıdır.

Kullanıcıların hesaplarını tehlikeye atabilecek yazılımlar olarak adlandırılan kötü amaçlı hizmetlerden uzak durulması oldukça faydalı olabilir. Belirli ücretler karşılığında sunulan hizmetler olduğu söylense de kullanıcıların tamamen dolandırılmasına yönelik hizmetlerdir. Twitter kullanıcıların dikkatli davranması gereken konulardan biridir.

image 14

Twitter Hesabımı Ziyaret Edenleri Görebilir miyim?

Videoların kim tarafından görüntülendiği görünmediği gibi aynı şekilde hesabın hangi kullanıcı tarafından ziyaret edildiğini görmek de mümkün değildir. Twitter kullanıcıları hesaplarının gizlilik ayarlarında değişiklik yapabilse de ziyaretçi kullanıcılar hakkında herhangi bir bilgi paylaşımı yapmaz. Hesabınızı ziyaret eden kullanıcıları görmek için üçüncü taraf yazılımlara güvenilmemesi gerektiği unutulmamalıdır. Twitter’da videoyu kimin izlediği bilinemediği gibi hesabı ziyaret eden kullanıcıları görmek içinde herhangi bir yazılımdan yardım alınamaz.

Farklı kullanıcılar tarafından da hesabının ziyaret edilmesini isteyen kullanıcılar, hesap gizlilik ayarları üzerinden herkese açık bir profile sahip olabilir. Böylece herhangi bir kullanıcının takip etmeden de profili ziyaret etme şansı bulunur. Paylaşılan tweetlerin altında yer alan tweet etkinlikleri sayesinde; görüntülenme, etkileşim, detaylı açılım, yeni takipçi ve profil ziyareti hakkında bilgi alınabilir. Hangi hesaplar olduğu bilinmese de sayısal olarak görülebilir.

Twitter Analytics Ne İşe Yarar?

Twitter Analytics, Twitter tarafından sunulan özelliklerden biridir. Kullanıcıların Twitter hesapları hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayan bir özelliktir. Paylaşılan tweetlerin etkileşimleri ve takipçileri izleme fırsatı sunan özellik sayesinde günün en verimli saatleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Çoğu kullanıcı tarafından nasıl kullanılması gerektiği bilinmese de oldukça faydalıdır.

Aylık olarak Twitter hesabının kaç kere görüntülendiğini gösteren özellikleri sayesinde hesabınız hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Her ne kadar detaylı bilgi sunsa da hangi hesaplar tarafından görüntülendiğini görmek mümkün değildir. Twitter’da videoyu kimin izlediği hakkında bilgilere de Twitter Analytics üzerinden ulaşmak mümkün değildir. Ancak Tweet etkinliği sayfasından son zamanlarda hangi kullanıcı tarafından sık ziyaret edildiğinizi görmek mümkün olur.