instagram kullanici ad degistirme 1

Instagram Kullanıcı Adınızı Nasıl Değiştirirsiniz?

Hepimiz gayet iyi biliyoruz ki, Instagram hesabınızı birkaç yıl önce oluşturduysanız ve şimdi ilk önce profilinize eklediğiniz bazı verileri değiştirmek istiyorsanız, o zaman sosyal ağın değişme imkanı sunduğu için endişelenmeyin. Kullanıcı adı da dahil olmak üzere hesabımızla ilgili bilgileri sizlere aktaracağız.

Instagram Kullanıcı Adınızı Nasıl Değiştirirsiniz?

Birkaç yıl önce Instagram hesabınızı oluşturduysanız ve şimdi ilk önce profilinize eklediğiniz bazı verileri değiştirmek istiyorsanız, o zaman sosyal ağ hesabımızla ilişkili bilgileri değiştirme imkanı sunduğundan endişelenmeyin, kullanıcı adı da dahil olmak üzere.

Instagram Kullanıcı Ad

Instagram Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir?

Instagram kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu sosyal ağlara akıllı telefonlarından erişebildiğinden, odaklanacağımız ilk durum budur. Bu nedenle, Instagram’ın kullanıcı adını Android veya iOS uygulamasından değiştirmek için, yalnızca profilin düzenleme menüsüne erişmeniz ve bunu yapmanız için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

  • Öncelikle, uygulamayı açın ve alt hızlı erişim çubuğunun sağ tarafında bulunan profil sekmenize gidin.
  • Şimdi sadece takipçilerin ve takip eden bilgilerin hemen altında bulunan “Profili düzenle” düğmesine tıklayın.
  • Yukarıdaki adımdan sonra şimdi sadece “Kullanıcı Adı” bölümünde, kullanmak istediğiniz yeni adı girin. (Not: Başka bir Instagram üyesi tarafından kullanılmakta olan bir isim olamayacağını unutmayın.)
  • Şimdi sağ üst köşedeki “Kaydet” düğmesine tıklayın.

İkinci Yöntem Tarayıcıdan

Web tarayıcısı üzerinden bir bilgisayardan Instagram’a erişirseniz, kullanıcı adınızı değiştirmek de mümkündür ve tüm işlem önceki durumdaki kadar basittir.

  • Her şeyden önce, sağ üst köşede bulunan simgeye tıklayarak profilinize gidin.
  • Şimdi kullanıcı adınızın yanında bulunan “Profili düzenle” butonuna tıklayın.
  • “Kullanıcı adı” bölümünde kullanmak istediğiniz yeni adı girin. (Not: Başka bir Instagram üyesi tarafından kullanılmakta olan bir isim olamayacağını unutmayın.)
  • Yukarıdaki adımdan sonra, şimdi sayfanın en altına gidin ve değişiklikleri kaydetmek için “Gönder” düğmesine tıklayın.