Hyundai Kona Hybrid Piyasaya Sunuldu

Hyundai Kona, Ekim 2017’den bu yana Avrupa’da satılıyor. O zamandan bu zamana kadar 120.000 civarında bir satış gerçekleşti. Benzinli ve tamamen elektrikli versiyonlar var ancak Ağustos ayından itibaren hibrid şeklinde üçüncü bir yol olacak.

Kona, bir süredir indirimde olan ve yalnızca hibrit bir tam EV olarak da kullanılabilen Kia Niro’yla çok şey paylaşıyor. Ve Hyundai’nin dizisinde Prius şeklindeki Ioniq adlı başka bir melezi var.

Hyundai Kona

Hyundai Kona Donanım

Kona, her ikisi ile aynı aktarma organlarını kullanıyor. 104bhp’a sahip 1.6 litrelik dört silindirli bir benzinli motor ve 1.56kWh pil ile çalışan küçük, 43bhp’lik bir elektrik motoru. Kombine olarak, bunlar yalnızca altı vitesli çift kavramalı şanzımanla ön tekerleklere gönderilen 139bhp değerinde. En yüksek hızı 100mph ve daha küçük tekerleklerde 11.2 saniyede 62mph’ye ulaşıyor.

Hyundai, küçük tekerleklerde yine 72mpg ve 90g / km olduğunu iddia ediyor. Büyükler için gidin ve arabanız yavaşlamakla kalmaz aynı zamanda daha az ekonomiktir.

Kona Hybrid, toplam 139 beygir gücü (103.6 kilowatt) ve 196 tork gücüne sahip 1.6 litrelik dört silindirli ve elektrik motorludur. Yanmalı motor tek başına 104 hp (77 kW) ve 108 lb-ft (147 Nm) üretir ve motor 43 hp (32 kW) ve 125 lb-ft (170 Nm) yapar. Hibrit kurulumda 1,56 kilovat saatlik bir lityum-iyon polimer batarya kullanılıyor ve mevcut tek dişli kutusu altı vitesli çift kavramalı şanzıman vardır.

Motorun yanı sıra, geri kalanı standart Kona. Bilgi-eğlence sisteminde hibritlere özgü bazı süslemeler ve eko menüleri / püf noktaları var. Kona Hybrid, bu Ağustos ayında henüz açıklanmayan bir fiyata satılıyor.

Bu sitede ve bağlantılı sayfalarında yer alan içerikler; tamamen veya kısmen TeknoEkip'in yazılı izni olmadıkça kaynak gösterilerek veya alıntı yapılarak dahi kullanılamaz, çoğaltılamaz ve değiştirilemez. www.teknoekip.com