facetime 1

Group FaceTime açığını bulan gence büyük ödül!

Group FaceTime açığını bulan genç bir taşla iki kuşu vurarak dikkatleri çekti. Ödül programından ciddi bir miktar kazanan genç ayrıca Apple tarafından eğitim masrafları ödenecek. 

Kısa süre önce Group FaceTime üzerinden bir açık Apple’ın başını ağrıtmış ve mahkeme salonlarına kadar taşınmış bir açık olarak gelmişti. Apple güncellemeyi sundu ve açığı bulanı ödüllendirdi.

Bir taşla iki kuş vurdu!

Hatırlanacağı üzere Group FaceTime üzerinden bir kullanıcı arandığında ve henüz cevap vermeden yeni kullanıcılar görüşmeye eklendiğinde, karşı tarafın sesi veya görüntüsü aktarılmaya başlıyordu. Hatanın bildirilmesi sonrasında Apple görüntülü görüşme özelliğini kullanıma kapamıştı.

Açığı keşfeden 14 yaşındaki orta okul öğrencisi Grant Thompson bunun karşılığı olarak Apple tarafından ödüle boğuldu. Firma yaptığı açıklamada ödül programı kapsamında gence belirli bir miktarda ödeme yapılacağı ve ayrıca eğitim bursu verileceği ifade edildi. Ödülün 25000$-200000$ arasında olduğu tahmin ediliyor.

Aslında Grant Thompson açığı bularak ünlü oldu diyebiliriz zira genç bazı bölgesel haber kanallarına çıkma şansı elde etmişti. Bununla birlikte açığı bulan ikinci kişi olarak Draven Morris adında bir kullanıcının daha ismi geçiyor ancak bu basına yansımadı.