Evden Çalışmayı Kolay Hale Getiren Programlar

Evden Çalışmayı Kolay Hale Getiren Programlar

Günümüzde artık birçok insan evden çalışmak zorunda kaldı. Pandemi döneminde evde sunum yapmak, derslere katılmak gibi birçok durumu yapabilmek için uygulamalar ihtiyaç duyuluyor. Özellikle eğitim sektöründe birçok yerde programlar damgasını vurdu. Uzaktan bağlantı ve ekran paylaşımı gibi işlevler artık daha çok önemli hale geldi. Bu uygulamalar günlük kullanımlar sayesinde insanların oldukça işine yaradı. Dünya çapında çok sayıda kişinin kullandığı ancak hiç adını duymadığınız programlar olabilir. Bu programların hepsi kullanıcılara bekleneni vermeyi amaçlamaktadır.

Alpemix

Alpemix 2006 yılından bu yana hizmet veren bir programdır. İşleyiş bakımından TeamViewer programına benzer. Ücretsiz olarak uzaktan destek verebilmek için bu programları kullanabilirsiniz. Uzaktan kontrol yapabilmek için en iyi programlardan birisidir. PC ve mobil cihazlarda kullanılabilen bir programdır. Ücretli versiyonuyla birlite müşteri desteği gibi birçok özelliği kullanmak mümkündür.

TeamViewer

İnsanlar uzaktan masaüstü bağlantısı yapabilmek için bu programı kullanabiliyor. Ekran paylaşımı yapabilmek içinde oldukça kullanışlı bir programdır. Güncel olarak 2.5 milyar cihazla eşleşen bir programdır. Bilgisayarlarda çalışmasının yanı sıra akıllı telefonlarda da çalışması mümkündür. Mobil cihazınız üzerinden evinizde bulunan bilgisayarınızı kontrol etmek istiyorsanız bu programı indirebilirsiniz. Sahip olduğu birçok özellikle kendisine çekmektedir. Ayrıca insanlar kendi aralarında dosya alışverişini yapabilir. Uzun süredir kullanılan bir bağlantı programıdır.

Evden Çalışmayı Kolay Hale Getiren Programlar

Discord

Ekibinizle birlikte özel bir sunucunuzla birlikte konuşmak için Discord kullanışlı bir programdır. Sesli iletişimin yanı sıra ekran paylaşımını yapabilmekte mümkündür. Ücretsiz olarak kullanabildiğiniz bu programda arkadaşlarınızla konuşabilme fırsatını değerlendirebilirsiniz.

Zoom

Pandemi döneminde belki de en çok kullanılan programlardan birisi Zoom oldu. Pandemi dönemi için iş hayatında ve eğitim hayatında kullanılan bu program insanların ihtiyaçlarını gidermesine yardımcı oldu. Ekran paylaşımı için araçları tüm kullanıcılara sunmaktadır. Bilgisayarların yanı sıra bunu mobil cihazlar içinde kullanmak mümkündür.

Skype

Skype uygulaması hep popüler bir uygulamaydı. Çok uzun süredir hizmet veren bir iletişim programıdır. Konferans görüşmelerinde, sesli konuşmalarda ve dosya aktarımı gibi birçok konuda hizmetlerini sunmaktadır. Programı tamamen ücretsiz olarak kullanmanız mümkündür.