instagram music indonesia launch

Dondurulan Instagram Hesabını Açma

Dondurulan Instagram hesabını açma birçok kullanıcının nasıl yapılacağını merak ettiği bir işlemdir. Instagram kullanıcıları zaman zaman hesaplarını dondurmak isteyebilirler. Hesaplarını kısa süreliğine donduran kullanıcılar daha sonra hesaplarını tekrar erişim sağlamak isterler. Instagram’a tekrar erişim sağlayabilmek için dondurulan hesabın açılması gerekir.

Dondurulan Hesap Bilgisayardan Nasıl Açılır?

Dondurulan Instagram hesabını açma işlemini gerçekleştirebilmek için hesabı kapatırken geçici olarak kapat seçeneğine tıklamaktır. Hesap geçici olarak kapatıldığında kullanıcı hesabının ne kadar kapalı kalacağına karar verebilir. Dondurulan hesaplar kullanıcı istediği takdirde tekrar aktif hale getirilebilir. Geçici olarak kapatılan hesaplarda hesap bilgileri Instagram tarafından saklanacaktır ve hesabın sahibi istediği anda hesabına giriş yapabilecektir. Instagram hesabını açmak için bilgisayar veya akıllı bir telefon kullanılabilir. Instagram hesabını açmak için bilgisayar kullanılması durumunda yapmanız gereken birkaç küçük işlem bulunur. Instagram hesabını bilgisayardan tekrar aktif hale getirebilmek için yapmanız gerekenler ise şöyle sıralanabilir:

 • Bilgisayarı açın ve tarayıcıya tıklayın
 • Tarayıcının arama kısmına ınstagram.com yazarak tıklayın
 • Açılan sayfada yer alan kullanıcı adı kısmına hesabınızı kullanırken ki kullanıcı adınızı yazın
 • Kullanıcı adının yazılmasının ardından hesabınızın şifresini girin. Burada unutulmaması gereken hesabınızda kullandığınız en son şifreyi girmeniz gerektiğidir.
 • Kullanıcı adı ve şifrenin gerilmesinin ardından giriş yap butonuna tıklamanız gerekir
 • Kullanıcı adı ve şifre doğru ise giriş yap butonuna tıkladığınızda hesabınız açılacaktır

1bf4d963f2486e801673fc319bbef775

Telefondan Dondurulan Hesabı Açma

Dondurulan Instagram hesabını açma işlemi için akıllı telefonlarda kullanılabilir. Kullanıcılar akıllı telefonlarında yer alan Instagram uygulamasını kullanarak dondurmuş oldukları hesaplarını kısa sürede aktif hale getirebilirler. Telefondan dondurulmuş hesabı açmak için yapılması gerekenler ise şöyle sıralanabilir:

 • Öncelikle telefonda Instagram uygulaması yok ise uygulamanın yüklenmesi gerekir
 • Uygulamanın yüklenmesinin ardından uygulamaya giriş yapılmalıdır
 • Uygulamayı açtığınızda karşınıza hesap bilgilerini isteyen bir kısım çıkacaktır
 • Açılan ekranda hesabını kullanıcı adının girilmesi gerekir
 • Kullanıcı adının ardından hesapta kullanılan en son şifre de girilmelidir
 • Kullanıcı adı ve şifrenin ardından giriş yap butonuna tıklanır
 • Bilgiler doğru ise hesabınız kısa sürede açılacaktır ve aktif hale getirilecektir

Hesap Açma Süresi

Dondurulan Instagram hesabını açma işlemi belli bir süre yapılamayabilir. Hesabını dondurma işlemini gerçekleştiren kişiler kısa sürede pişman olsalar da hemen hesaplarına erişim sağlayamazlar. Instagram dondurulan bir hesabın en az 3 saat açılamamasını sağlar. Dondurulan Instagram hesabı dondurma işleminden 3 saat sonra tekrar aktif hale getirilebilir. Hesabı tekrar açmak için gerekli olan bu 3 saati engellemenin veya ortadan kaldırmanın bir yolu bulunmamaktadır.

Instagram kullanıcısı dondurmuş olduğu hesabı tekrar açmak için uzun süreler bekleyebilir. Hesap geçici olarak kapatıldığı için açılması için gerekli olan bir süre sınırı bulunmaz. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta bir hesap dondurulup tekrar açıldıysa ve yine dondurulmak isteniyorsa bunu 7 gün yapamayacağınızdır. Instagram uygulamayı kullanan kişilerin sürekli hesaplarını dondurup açmaması için 7 günlük bir süre belirlemiştir. Dondurulan hesaptaki tüm bilgiler ve veriler Instagram tarafından korunmaktadır. Hesabı donduran kişi uzun süre sonra hesabını açmak istersem verilerinin yüklenmesi biraz zaman alabilir. Ancak bu çok uzun süren bir durum değildir. Kişinin hesabındaki veriler kısa süre içerisinde hesaba aktarılacaktır ve hesap kullanılmaya başlanabilecektir. Zaman zaman hesapta bulunan fotoğrafların yüklenmesi uzun sürebilir veya eksik fotoğraflar bulunabilir. Ancak bu sorunlar kısa süre içinde düzelecektir ve hesapta yer alan tüm fotoğraflara erişim sağlanabilecektir.