karakomik flimler 2

Cem Yılmaz’dan Netflix’e İnce Ayar!

Cem Yılmaz, Karakomik Filmler serisine başlayarak  izleyicilerinin bölünmesine neden olmuştu.  Karakomik Filmler serisinin ikinci filmi ise 26 Haziran’da Netflix’te gösterime girdi. Ancak Netflix filmi resmi hesaplarından duyurmadı. Bu durum Cem Yılmaz tarafından eleştirildi.

Netflix’in Türkiye’deki yerli flim kütüphanesine bir çok filmi dahil etmeye devam ediyor. Son olarak Cem Yılmaz’ın Karakomik Filmler serisini de platforumna dahil etti ancak diğer yerli filmlerde yaptığı gibi Netflix Türkiye’nin sosyal medya hesaplarından herhangi bir şekilde duyurulmadı.

Cem Yılmaz, Twitter’da bu durumu belirten sitemli bir paylaşım yaptı. Ardından Netflix Türkiye hesabından Cem Yılmaz’ın paylaşımını alıntılayıp bir duyuru yapıldı. Ancak Cem Yılmaz’da Netflix’in bu şekilde ki paylaşımını eleştirdi.

Cem Yılmaz’ın sitemli Paylaşımı

Ekran Resmi 2020 06 29 01.43.57

Karakomik Filmler 2, Netflix Türkiye tarafından duyurulmadan önce Türkiye listesinde zirveye yerleşerek önemli bir başarı yakaladı.

Netflix Türkiye’nin Cem Yılmaz’ın tweetini alıp olayı çözmeye çalıştığı tweet:

Ekran Resmi 2020 06 29 01.44.16

Bu şekilde bir duyuru yapan Netflix’in bu tutumu bazı takipçiler tarafından  yerinde görülürken, bazı takipçiler tarafından ise Cem Yılmaz’ın filmlerinin önemli görülmediği algısını oluşturdu. Ancak bizce, olayı filmlerden bağımsız düşündüğümüzde Cem Yılmaz’ın haklı olduğunu söyleyebiliriz.

Cem Yılmaz, bir paylaşımla olaya son noktayı koydu:

Ekran Resmi 2020 06 29 01.44.49