iPhone 7

Apple bazı iPhone 7’lerin hücresel ağ sorunu yaşadığını kabul etti

Apple, iPhone 7 modellerinin küçük bir kısmının hücresel ağ sorunu yaşadığını doğruladı ve sorunu yaşayan müşterilerine ücretsiz olarak tamir seçeneği sundu. Sorun, hatalı üretilen bir donanımdan kaynaklanıyor.

Apple, web sitesi üzerinden paylaştığı bildiriyle bazı ülkelerdeki iPhone 7 modellerinin hücresel ağ sorununa neden olan bir üretim hatasına sahip olduğunu kabul etti. Akıllı telefon üreticisi sorunlu modellerin 2016’nın Eylül ayı ile 2018’in Şubat ayı arasında üretildiğini ve ABD, Çin, Hong Kong, Japonya, Makao’da satışa sunulduğunu paylaştı.

iPhone 7

iPhone 7 modellerindeki ağ sorunu, bazı durumlarda hücresel ağın bulunduğu konumlarda bile akıllı telefonun ağa bağlanamamasına neden oluyordu. Apple, sorunlu modellerini hiçbir ücret talep etmeden tamir etmeyi kabul etti ancak cihazların tamire gönderilmeden önce iTunes veya iCloud üzerinden bir bilgisayara yedeklenmesini öneriyor. Ayrıca tamire gönderilecek olan telefonların başka hiçbir donanım sorununun olmamasını şart koşuyor. Örneğin hücresel ağ sorununu yaşayan bir iPhone 7’nin camı kırıksa tamire gönderilmeden önce camının değiştirilmesi gerekiyor.