Yeni sizintilar Samsungun Galaxy S9 tasarimini ortaya koyuyor 1

Yeni sızıntılar Samsung’un Galaxy S9 tasarımını ortaya koyuyor

Apple‘ın iPhone X’inden hemen sonra önümüzdeki yıl çıkacak heyecan verici telefonlardan biri olan Galaxy S9’a gözler çevrildi. Apple’ın iPhone serisi önümüzdeki yılın yazına dek piyasaya çıkmayacak ve o zaman kadar birçok yeni telefon piyasaya çıkacak. Elbette Samsung’un beklenen Galaxy S9 ve S9+ modeli bunların içerisinde ilk ve BGR telefonların güncel tasarımları netleşti.

Samsung’un son nesil Galaxy S telefonları için gelen iddialar geçenlerde patlak vermişti ve açık söylemek gerekirse normal şeyler ortaya atılmıştı. Telefonun raporlarına göre, daha önce bilinen Samsung’un yeni nesil Exynos 9810 işlemcisi ve ABD’de kullanılacak bazı pazarlar için Qualcomm’un Snapdragon 845 yongası bulunacak. Bunla beraber 4GB RAM ve 6GB RAM, çift lensli bir arka kamera olacağı ve tüm S modellerinden daha pahalı bir fiyattan satışa çıkacağını artık biliyoruz.

BGR bu haberlerin bir kısmını kendince doğruladı. Bunla beraber Galaxy S9 ve S9+ ile ilgili birkaç şey daha ortaya çıktı. Örneğin, Apple X’in TrueDepth çözümüne karşı yeni yüz tanıma sistemi ile Samsung’un uğraştığı açık ve net ortada. Birçok kaynak S9’un yeni tasarımı için bazı bilgiler sundu. Telefonun çift objektif bir arka kamera ile geleceği ve Samsung’un Note 8 modeli gibi yata olmayacağı, tıpkı iPhone X gibi dikey konumlandıracağı net. Alt kısımda ise yer alan parmak izi okuyucusu merkezi kısımda yer alacak.

Yeni sızıntılar Samsungun Galaxy S9 tasarımını ortaya koyuyor

Tüm bu bilgiler S9’u sunmayı başaran doğru bir kaynaktan ele alındı. Ghostek adında bir telefon aksesuar üreticisi tarafından ortaya çıktı fakat Samsung’un son amiral gemi modeli fabrika verilerine dayanıyor. Çoğul iddiaların genellikle doğru olduğunu hep belirtiyoruz. Bir diğer kaynak ise telefon ekranının çerçevesi çok fazla dar olacak ve üst hoparlörün farklı görüneceğini söylüyor.

Galaxy S9, önümüzdeki yıl Mart ayından önce Şubat ayında piyasaya çıkabilir.