android q
android q

Android Q için yeni özellikler geliyor

Google’ın Android Q hakkında olan bilgilerini XDA Developers açıklamaya devam ediyor. Android Q’nun bazı görüntülerinş paylaşan geliştiriciler, Google’ın hangi yenilikler üzerinde durduğuna dair bilgiler paylaştı.

XDA Developers, Google’ın Android Q ile beraber bir gece modu paylaşacağını önceden belirtmişti. Şimdi ise yeni bilgileri açıklayarak işletim sisteminin bazı görüntülerinin paylaşımını yaptı. Google‘ın en son çıkan Android sürümü ile beraber kullanıcılara hazırlamış olduğu özelliklerin bazılarını bizlere belirtmiş oldu. Ekran görüntüleri, yeni Android Q işletim sisteminin tamamında aktif olacak bir Karanlık Mod özelliğine sahip olduğunu işaret ediyor. Bunla beraber ise bazı önemli bilgilerde anlaşılıyor. Ekran görüntüsünden de gördüğümüz gibi Karanlık Mod, kullanıcılar tarafın istek doğrultusunda açılabilecek ve istenilen saatlerde otomatik ayarlanabilir olacak.

1 2 3 4

Q’nun kullanıcıları çok fazla sevindireceği kesin. XDA Developer’ın Android Q’da keşfetmiş olduğu bir dieğr özellik ise Samsung Dex benzeri bir yazılım “Masaüstü modu” bir Geliştirici seçenekleri oluyor.

Android Q’nun kullanıcıları fazlasıyla mutlu edecek bir diğer özelliği ise güncellenen uygulama izinleri olacak. Google, izinler konusunda uygulamalara çok da güvenemeyen kullanıcıların içini rahat etmek için uygulama izinlerine sonsuzla kadar evet ya da hayır seçeneğinin yanına bir de ‘kullanımdayken izin ver’ seçeneği ekliyor. Ayrıca özellik açıldığında Wi-Fi’nin çalışmayı durdurduğu fark edildi. Yakın zamanda daha çok bilgiye sahip olacağız.