iPhone SE 2017 4 1 1

iPhone SE 2’nin tanıtım tarihi ve tahmini özellikleri

Paylaşılan bir rapor, akıllı telefonun üretim noktasından alınan bilgilerle iPhone SE 2’nin tanıtım tarihini açıkladı. Haberimizde cihazın tanıtım tarihini ve tahmini özelliklerini bulabilirsiniz.

Yeni yıl yaklaşıyor ve 2017’nin kalan gün sayısı azaldıkça Apple’ın yeni akıllı telefonunu, yani iPhone SE 2’yi konu alan söylentilerin sayısı artıyor. Yalnızca birkaç gün önce paylaşılan videoyla haberimize konu olan iPhone SE 2, şimdi de Hindistan’daki üretim noktasından gelen bilgilerle gündeme oturdu.

Paylaşılan bir rapora göre Tayvanlı üretici Wistron tarafından Bengaluru, Hindistan’da bulunan fabrikada üretilecek akıllı telefon, 2018 senesinin ilk çeyreğinde raflardaki yerini alacak. Bu tarih 2016 senesinin Mart ayında satışa sunulan iPhone SE modeliyle ve önceden paylaşılan bilgilerle örtüşüyor. Ayrıca, Apple’ın yılın bu döneminde yeni bir akıllı telefonu satışa sunarak Samsung gibi model üretme konusunda hızlı davranan rakiplerinden geri kalmamayı amaçlaması da iPhone SE 2’nin bu dönemde satışa sunulması için geçerli bir neden.

huhuttu iPhone 7

iPhone SE 2 özellikleri

Cihazın özellikleri hakkında doğrulanmış bir bilgiye sahip değiliz. Ancak orta seviyeye hitap etmesinden dolayı bu konuda tahmin yürütmek, amiral gemilerinin özellikleri konusunda tahmin yürütmekten daha basit. Hindistan’da faaliyetlerini sürdüren Tekz24 isimli web sitesi iPhone SE 2’nin özelliklerinin şu şekilde olacağı iddiasında bulundu:

  • A10 Fusion yonga seti
  • 2 GB RAM, 32 GB ve 128 GB depolama alanı seçenekleri
  • 12 MP arka, 5 MP ön kamera
  • 1700 mAh batarya kapasitesi
  • İnce ekran çerçevesi

https://www.youtube.com/watch?v=FYhPi92zKcQ