Yazılım Kategorisi
1 gün önce
uTorrent

uTorrent’da güvenlik açığı bulundu! Kullanıcılar ne yapmalı?

0 Yorum

Dünyanın en popüler BitTorrent istemcisi olan uTorrent, son sürümünde ciddi güvenlik açıklarının bulunmasıyla gündeme geldi. Güvenlik açığının nedeni ve programı kullananların yapması gerekenler haberimizde. uTorrent’ın 3.5.3.44352 sürümünden önceki sürümlerinde ciddi bir güvenlik açığı bulunduğu..

2 gün önce

16 Yaşında ki Yiğit Can Yılmaz, Şimdi de Apple’ın Teşekkür Listesine Girdi!

0 Yorum

Kahramanmaraş'da yaşayan ve 16 yaşında olan, lise öğrencisi Yiğit Can Yılmaz, geçtiğimiz aylarda Siri'de ki açığı bularak Apple'ın onur listesinde yer almıştı. Şimdi ise Safari'de bir güvenlik açığı tespit ederek, Teknoloji devi'nin teşekkür listesine girmeye hak kazandı. Kahramanmaraş'ta lise eğ..

3 gün önce

iPhone’un Çökmesini Engellemek İçin Güncelleme Yayınlandı

0 Yorum

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan iOS 11 yüklü iPhone’larda Telugu dilindeki bir harf nedeniyle çökmesini engellemeye yönelik bir yama yayınladı. Apple’ın yayınlaşmış olduğu iOS 11.2.5 sürümünde bulunan hata, Hindistan'ın Andhra Pradesh bölgesinde ve Yanam yöresinde ana dil olarak kullanılan Telug..

5 gün önce

Google’ın Görseller’den Kaldırdığı ‘Resmi Göster’ Butonunu Geri Getirin!

0 Yorum

Geçtiğimiz hafta paylaştığımız makalemizde Getty Images’ın Google resimlerde yer alan Resmi Göster butonu kaldırttığını belirtmiştik. Bu değişiklik durumu hoşuna gitmeyen geliştiriciler bir ara çözüm üretmekte geç kalmadılar. Google'ın fotoğraflar görsel arama sonucunda çıkan ve telif hakkıyla ko..

1 hafta önce

Mobil Telefonda ki Resimleri Kolayca PC’ye Aktarmanın Yolu Paylaşıldı!

0 Yorum

Mobil cihazınız ile çekmiş olduğunuz resimler, bir süre sonra o kadar fazla satıda oluyor ki, bu resimleri PC ye aktarmak istediğinizde bu işlem sizin için bir işkence durumuna gelebiliyor. Tam da bu noktada Microsoft, Android ve iOS telefonlardan, fotoğrafları bilgisayarlara kolayca aktarılmasına y..

1 hafta önce

Samsung, OREO Güncellemesini Durdurdu! [Güncelleme]

0 Yorum

Türkiye’de dağıtılmaya başlayan Android’in son sürümü olan 8.0 Oreo güncellemesi durduruldu. Detaylar haberimizde! 12 Şubat günü Samsung tarafından dağıtılmaya başlanan Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus için Android 8.0 Oreo güncellemesi durduruldu. Durdurulması ile ilgili olarak bir açıklama yapılmazken..

1 hafta önce
Apple iPhone iBoot

iOS 11’deki Hata iPhone’ların Çökmesine Neden Oluyor!

0 Yorum

Ortaya çıkan yeni iOS 11 hatası, bir karakterin mesajlar uygulamasında  kullanılması durumunda iPhone’u çökertiyor. MobileWorld portalı uzmanlarının ortaya çıkardığı durum, Hindistan dili Telugu'daki జ్ఞా (‘işaret') karakterinin mesajlar uygulamasında kullanılması durumunda iPhone’u kitlediği ve ..

1 hafta önce

Facebook’dan Sevgililer Günü’ne Özel Yeni Özelliklerini Duyurdu

0 Yorum

Facebook, 14 Şubat Sevgililer Gününe özel yeniliklerini duyurdu. Duyurulan yeni emojiler ile sevgilinize, sevginizi daha iyi ifade edebilirsiniz. Bugün Sevgililer günü olduğunu bilmeyen yoktur herhalde. Sevgilisi olanların ne yapacağım telaşı, olmayanların ise bir herhangi bir telaşının olmadığı ..

2 hafta önce

Android Oreo 8.0 Güncellemesi Türkiye’de Yayınlandı

0 Yorum

Samsung’un geçtiğimiz yıl sunmuş olduğu amiral gemi modelleri olan Galaxy S8+ ve Galaxy S8 Plus için Android Oreo 8.0 güncellemesi Türkiye’de yayınlandı. Güncelleme ile gelen yenilikler neler? Uzun süredir beklenen Samsung Galaxy S8 Oreo güncellemesi, sonunda Türkiye’de yayınlandı. Böylelikle Gal..

2 hafta önce
VLC Player 3.0

Popüler video oynatıcısı VLC Player’ın 3.0 sürümü indirilmeye sunuldu

0 Yorum

Dünyanın en çok kullanılan video oynatıcılarından birisi olan VLC Player, 3.0 sürümüne güncellendi. Oynatıcıda ne gibi değişikliklerin yapıldığını haberimizden öğrenebilirsiniz. Bilgisayarlarda en çok kullanılan video oynatıcısı olmasının ardından Android’de kullanıma sunulan ve bu platformda da ..