Yazılım Kategorisi
5 saat önce

İphone ve Macbook İşletim Sistemleri Birleşiyor Mu?

0 Yorum

İphone ve Macbook cihazlarında yer alan iOS ve MacOs işletim sistemlerinin birleştirileceği söylentileri Tim Cook tarafından kabul edilmedi. Bloomberg’in yazdığı, 2017'nin sonlarında Apple'ın MacOS ve iOS işletim sistemlerinin kodlarının birleştireceği ve böylelikle geliştiricilerin tek hamlede h..

3 gün önce
save-for-later

Twitter, Dünya Genelinde Çöktü

0 Yorum

Dünya’nın büyük Sosyal medya platformlarından biri olan Twitter'a dünya genelinde ulaşılamıyor. Kısa bir zamandır Twitter'a erişim sağlanamıyor. Twitter'dan ise henüz resmi bir açıklama gelmedi. Bu Dördüncü Çökme Bu ay içinde 2 defa daha yaşanan erişim sorunu nedeni ile Twitter 8 Nisan, 12 ..

3 gün önce

Rusya’da Yasaklanan Telegram’dan Karşı Tepki: IP Hopping

0 Yorum

Geçtiğimiz günlerde Rusya'da yasaklanan popüler mesajlaşma uygulaması Telegram'ın “IP hopping” yöntemi sayesinde sürekli adres değiştirdiği bildirildi. Telegram’ın Rusya'da yasaklanmasından dolayı dünya genelinde birçok site de etkilenmiş durumda. Uygulamanın Rusya’da kullanılmaması için, Rus yet..

3 gün önce

Instagram Keşfet Arayüzü Değişiyor!

0 Yorum

Facebook’un çatısı altında bulunan Instagram, uygulama arayüzünde “keşfet” sekmesini baştan aşağıya yenileyecek. Değişiklik ile kullanıcıların takip etmek isteyebileceklerini bulmalarını kolaylaştırılması amaçlanırken, bir yandan da uzun süredir yenilenmeyen Instagram’da yenilenmiş olacak. Instag..

3 gün önce

Google, ‘Chat’ ile SMS’i Ortadan Kaldırmayı Hedefliyor!

0 Yorum

Google, Sistem operatörlerinin geliştirdiği uygulamalar ile birlikte çalışabilecek şekilde ‘Chat’ uygulamasını yeniden gün yüzüne çıkaracak. Böylelikle Apple’ın iMesseage gibi Android telefonlarda ki SMS uygulaması değişmiş olacak. Google Chat Tüm Platformları Destekleyecek Google Chat, sektörel o..

3 gün önce

HAVELSAN’dan Milli Mesajlaşma Platformu ‘İletee’ Geliyor!

0 Yorum

Gerçekleştirilen 2. Kamu Siber Güvenlik Zirvesi'nde HAVELSAN GM’si Hamdi Atalay, 'İletee' adında milli bir mesajlaşma ve arama uygulaması üzerinde çalıştıklarını açıklarken, İletee’nin kriptolu olacağını açıkladı. Ankara Bilkent Otel ve Konferans Merkezi'nde yerli ve milli çözümler hakkında konuş..

5 gün önce

Microsoft, Windows 10 Spring Creators Güncellemesini Yine Erteledi

0 Yorum

Windows 10 Spring Creators Update, Microsoft tarafından yeniden bir kez daha ertelendi. Geçtiğimiz haftalarda Microsoft’un işletim sistemi Windows 10’a gelecek olan Spring Creators güncellemesini yayınlayacağı esnada, güncelleme içinde son anda fark edilen ciddi bir hata nedeni ile ertelenmişti. ..

5 gün önce

WhatsApp’da Grup Yöneticilerinin, Rütbelerinin Alınabildiği Yenilik!

0 Yorum

WhatsApp, grup yöneticilerinin ellerinden yetkilerinin alınmasını sağlayan özelliğini uygulamasına kazandırdı. WhatsApp, yayınladığı yeni güncelleme ile iOS’da 2.18.41, Android’de ise 2.18.116 sürümüne geçti.  WhatsApp bu güncellemeler ile birlikte yeni bir özelliğini de kullanıma sundu. ..

5 gün önce

Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge Oreo Güncellemesi İçin Sayılı Gün Kaldı!

0 Yorum

Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge kullanıcıları için sevindirici bir haber sonunda  geldi. Detayları ortaya çıkan raporlara göre Samsung’un Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge telefonları için önümüzdeki birkaç gün içinde Android 8.0 Oreo güncellemesi yayınlanacak. Kuzey Amerikada bulunan mobil ..

5 gün önce

Opera VPN Tarihe Karışıyor. Alternatif Ücretsiz VPN Hizmetleri Neler?

0 Yorum

Opera’nın mobilde bulunan VPN uygulamasına bu ay sonu itibari ile kapatacak. 30 Nisan itibari ile kapatılacak olan servis ile beraber Opera VPN Gold servisi de tarihe karışacak. Opera’nın neden bu servisini kapattığı ile ilgili bir bilgi bulunmuyor ancak ücretli olarak sunulan Opera VPN Gold üyel..