Microsoft Yeni Platformu Viva'yı Duyurdu

Microsoft Yeni Platformu Viva’yı Duyurdu

Özellikle 2019 yılında meydana gelen salgın nedeniyle hayatın akışı aniden durdu ve insanlar evlerinden çıkamaz hale geldi. Covid-19 salgını nedeniyle rutin hayatımızda sürekli olarak gerçekleştirdiğimiz neredeyse bütün alışkanlıklarımızdan vazgeçmek zorunda kaldık. Covid-19 salgınıyla birlikte izolasyon ve sosyal mesafe kapsamında dünyanın dört bir yanında okullar ve iş yerleri home Office sistemine geçerek online bir süreç başlattı. Eğitimin ve iş imkânlarının sağlandığı birçok platform olsada teknolojinin bir numaralarından biri olan Microsoft da bu alanda geliştirdiği yeni projesini duyurdu. Viva, online sistem üzerinden iş yapan şirketlerin ve kurumların istedikleri bütün donanımı sağlayacak şekilde tasarlandı.

Viva Ne İşe Yarayacak?

Viva içerisinde bir şirketin online hizmet esnasında ihtiyaç duyabileceği her detay düşünülmüş. Viva sayesinde şirketler bu platform üzerinden hem eğitim verebilecek, hem şirket çalışanlarının iletişimini sağlayabilecek hem de kişilerin işlemlerine aracılık yapabilecek. Viva sektörde yer alan online sistem programlarına göre daha pratik, daha kolay ve daha gelişmiş bir program olarak tasarlanmıştır.

Microsoft Yeni Platformu Viva'yı Duyurdu

Online sistem uzun yıllardır özellikle büyük şirketler tarafından tercih edilse de 2019 yılında meydana gelen ve bütün dünyayı etkileyen covid salgını ile birlikte artık zorunlu halde. İş yerleri işlerini uzaktan halledebilmek için sorun çıkarmayacak program arayışına girdi. Bu durum evde oturmaya sebep olsa da özellikle iş ve eğitim sektöründe ki dijitalleşmeye de yön verdi.

Bir Şirketin Bütün İhtiyaçlarını Karşılar mı?

Online sisteme geçildiği zaman her iş yeri tarafından şikayet edilen ortak sorun her işlem için farklı uygulamalar kullanmak zorunda olunmasıydı. İletişim için farklı, sunum için farklı ve eğitim için farklı programlar kullanmak zorunda kalmak hem çalışanları yormakta hem de kafa karışıklığına sebep olmaktaydı. Viva bütün bu işlemleri bünyesinde birleştirerek bu sorunu tamamen ortadan kaldırdı. Microsoft bünyesinde tasarlanan program şimdiden birçok şirketin işe yarayacağı için şirket sahipleri ve çalışanlar tarafından büyük ilgi görüyor. Dört modül halinde tasarlanan program özellikle pandemi sürecinde iş yerlerinin göz bebeği olacak ve kısa sürede çok iyi işler çıkarak gibi duruyor.