WinRAR Deneme Süresinin Dolmamasının Anlamsızlığı

32

WinRAR paketleyicisini yüklerseniz, yazılımı 40 gün sonra satın almanız veya kaldırmanız istenir. Bununla birlikte, test aşamasından sonra WinRAR hala kullanılabilir. Bir yazılım hatasının sorumlu olduğunu düşünen yanlış düşünmektedir. Bu makalede WinRAR yazılımının neden süresinin dolmadığı açıklanmaktadır.

WinRAR, diğerlerinin yanı sıra RAR ve ZIP arşivlerini açmanıza ve oluşturmanıza olanak tanıyan popüler bir paketleme programıdır. Programın en yaygın kullanılan sürümü WinRAR’ın shareware versiyonudur. WinRAR’ın bu sürümü, WinRAR’ın açılmasından önce kullanıcının program için ücretli bir lisans satın alması gerektiğini göstermesinden 40 gün önce kullanılabilir.

WinRAR

Bununla birlikte, yazılım hala kullanılabilir pratikte WinRAR’ın sonsuz bir deneme sürümü var. Şartlar ve koşullara göre, bu aslında yasaktır. Sorumlu kişiler, WinRAR kullanıcılarının büyük çoğunluğunun programı lisanssız kullanmaya devam ettiğini biliyorlar. Bu programda pek çok kullanıcının şüphelendiği gibi bir hata değil. Bunun yerine, sağlayıcı müşterilerinin dürüstlüğüne güvenir: kullanıcıların WinRAR’ı satın almaları ve bu nedenle deneme süresi dolduktan sonra aracın kullanımını engellemekten kasten kaçınmaları umulur.

Sonsuz deneme sürümünün WinRAR geliştiricisi için de avantajları vardır: WinRAR bu yaklaşım tarafından birçok bilgisayarda kullanılır ve programın adı kullanıcıların bilincinde kalır.

Winrar Popüler Bir Program Olmaya Devam Ediyor

Paketlenen programlar, İnternet hızlarındaki artış ve daha büyük sabit disk sürücüleri nedeniyle daha az önem kazanmış ve insanlar gittikçe daha fazla geziniyor olsa da, WinRAR, indirme listelerinde de ilk 10’da yer alan aranan bir yazılımdır. Geliştirici çalışmasını ödüllendirmek istiyorsanız, yaklaşık 35 Euro karşılığında bir WinRAR lisansı satın alabilirsiniz. Alternatif olarak, diğer paket programları 7-Zip gibi kalıcı olarak ücretsizdir.

 

Yorum Yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here