WhatsApp Hesabınız Ele Geçirildi Uyarısı Nedir? Ne Yapmak Gerekir?

68
whatsapp

WhatsApp hesabınız ele geçirildi şeklinde bir uyarı ile karşılaşmanız halinde dikkat etmelisiniz. Burada yapacağınız yanlış bir işlem telefonunuza virüs bulaşmasına neden olabilir.


Popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ ta son dönemde dolandırıcılık amacı ile gönderilen mesajların sayısı fazlalaştı. Uzmanlar kullanıcıların bu konuda dikkatli olmaları çağrısında bulunuyor.

Karşılaşılan WhatsApp ele geçirildi uyarısı da bu mesajlardan birisi olduğunu belirtelim. Özellikle faturalı hat kullanan kişileri hedef alan bu dolandırıcılık yöntemi ile kullanıcının bir anlık dalgınlığından faydalanmak. Bu mesaja kullanıcının yanıt vermesi sonucunda telefon hattı faturalı olduğu için hattan bir ücret kesilmekte.

WhatsApp hesabınız ele geçirildi

WhatsApp hesabınız ele geçirildi (Android- iPhone)

WhatsApp’a gelen uyarı içerikli mesaj şu şekilde: “WhatsApp hesabınız başkaları tarafından ele geçirildi. Telefon numarası doğrulama aşamasını tamamlamadığında ise hesap tamamen engellenecek. Ayrıca hesaba bağlı olan tüm kişilerin, mesajların, fotoğrafların ve diğer dosyaların silinecek ve bir daha WhatsApp kullanamayacaksınız. Doğrulamak için Ok tıklayın” yazıyor. Kullanıcılar ise WhatsApp uygulamasını kaybetmemek için ise Tamam butonuna tıklıyor.

Son dönemlerde bu ve buna benzer yöntemlerle dolandırıcıların ağına takılan bir çok kimse var. Bu yöntemler sürekli olarak değiştirilip yeniden kullanıcılar mağdur ediliyor. sizinde  dikkatli olmanızda fayda var.

Kaynağını bilmediğiniz mesajları dikkate almayıp; Bu tür mesajları silmeniz faydanıza  olacaktır.

Yorum Yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here