porsche taycan 1 1

Ucuz Porsche Taycan Çin’de Tanıtıldı

Dünyanın en kaliteli araba markalarından birisi  olan Porsche marka arabanın elektrikli versiyonu Porsche taycan modeli geçtiğimiz gün Çin’de tanıtıldı. Firmanın Çin’de tanıtmış olduğu araç giriş seviyesi bir araçtır fakat buna rağmen son derece güçlüdür.

porsche taycan 2

Ucuz Porsche 125 Bin Dolar

Araç iki farklı batarya ve iki farklı güç seçeneği ile geliyor. 408 beygir gücüne çıkabilen Porsche Taycan giriş seviyesi araç 79 kilovatsaat batarya ile geliyor. Aracın pilini tam olarak doldurduğunuzda kesintisiz 414 kilometre menzile sahip oluyor.

porsche taycan 3

Ucuz Porsche taycan giriş seviyesi aracın diğer bir versiyonu ise 93. 4 kilowatt saatlik bataryaya sahip ve bu araç tam dolum ile 489 kilometre menzile sahiptir. Giriş seviyesi ucuz Porsche Taycan aracının en temel versiyonu 125.000 dolar diğer versiyonu ise 134 bin dolar fiyatla satışa çıktı. Aracın elektrikli olması, son derece sağlam ve estetik dizaynı ilk bakışta izleyenleri hayran bırakıyor.

porsche taycan 4

Ucuz Porsche fiyatı Almanya için 181 bin avro olarak belirlendi. Araç sıfırdan 100 km hıza 2.8 saniyede ulaşıyor. Ortalama hızı saatte 260 km ve 1959 Newton Metre tork üretiyor. 300 km yol yapabilmek için bataryayı en az 20 dakika şarj etmek gerekiyor.  Sıfır karbon emisyonu, çevre dostu, mükemmel tasarıma sahip hızlı ve güvenilir aracın giriş seviyesi modeli bile ne yazık ki el yakıyor.