Twitter’da Çalışmanın En Etkili 4 Yolu

17

Twitter, kendi topluluğunu oluşturmak için önemli bir araçtır. Bu tweetleme ipuçlarıyla trafiği artırın.

Facebook sosyal ağlara hükmetme eğilimi gösterse de, Twitter sosyal paylaşım ve kendi topluluğunuzu oluşturmak için önemli bir araçtır. Twitter, bilgilendirilmek ve trafiği sosyal mallara yönlendirmek için ideal bir araçtır. En önemlisi, benzer düşünen insanlarla ilişkiler kurmanıza yardımcı olur. Aşağıda, Twitter’daki topluluklarınızla etkileşimi artırmanıza olanak veren ipuçları verilmiştir.

  1. Profiline Kişiliğini Aşıla

İnsanlar varsayılan profil resimlerine değil, insanlara güvenir. Gerçek bir resim kullanın ve benzersiz kişiliğinizi biyografinize akıtın. Bu, ilgi yaratır ve insanları yalnızca sizi takip etmeyi değil, tutkularınızla ilişki kurmaya ve tweet’lerinizi takip etmeye teşvik eder. Hepsi daha fazla retweet yol açar.

Twitter Etkileşim

  1. Haberleri İlk Yorumlayan Siz Olun

Kalbinize yakın ve değerli bir konu (veya birkaç konu) seçin ve sürekli olarak değerli bilgiler sağlayın. Bu, kendinizi bu alanda bir uzman olarak konumlandırmanıza izin verecek ve takipçileriniz, Twitter akışlarına vuran değerli bilgilere güveneceklerdir.

En son ve en iyilerin arasında kalırsanız, haberi alırken haberi takip etmeye çalışın. Bu, aldığınız retweet sayısını artıracak ve haberlerin etrafındaki sohbeti arttıracaktır.

  1. Sürekli Tweet, Yer Bırakın

Tutarlı bir şekilde tweet atmanızı öneririm. Ancak, çoğumuz gün içinde haberleri yakalamak ve biraz araştırma yapmak için bir zaman seçiyoruz. Takipçilerimizle paylaşmak istediğimiz birden fazla veri noktası ve bağlantıyla karşılaşıyoruz.

Ancak aynı saat içinde 15 tweet göndermek takipçilerinize çok zor gelebilir ve spam olarak kabul edilebilir. Bu nedenle, gün boyunca tweet’leri en az 30 dakika arayla planlamanızı öneririz.

  1. Soru Sorun Ve Cevaplayın

Takipçilerinize bir soru sormak, onları meşgul etmenin en iyi yoludur (ve süreçte değerli bilgiler edinin.). Ancak, takipçilerinizin sizinle etkileşim kurmasını istiyorsanız, onlarla bağlantı kurmanız gerekir. Sorularına cevap verin, bilginizi paylaşın, katılın. Ayrıca sohbetlere katılmayı düşünün. Twitter, başkalarına değer verdiğinizde sizin için daha faydalı olur.

Yorum Yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here