Twitter gözünü kararttı: Milyonlarca hesap silinecek!

89
Twitter

Sahte hesapların platforma zarar verdiğini düşünen Twitter, sahte hesapları bulmak ve silmek adına büyük bir hamle yapıyor.


Güncelliği ve kullanıcılarına tanıdığı özgürlükle tüm sosyal paylaşım platformları arasında farklı bir konuma sahip olan Twitter, sahte hesap sayısının giderek arttığını ve bu hesapların platforma zarar verdiğini düşünüyor. Sosyal paylaşım platformu, bu nedenden ötürü sahte hesapların önüne geçmek adına milyonlarca hesabı araştırmaya ve silmeye karar verdi.

Aslında platformdaki hesapların silinmesi yeni bir olay değil. Uzun bir süredir sahte hesapların ve spamların önüne geçilebilmesi adına çalışmalar yapılıyor ve bu çalışmalar kapsamında bugüne dek milyonlarca hesap silindi. Ancak şirketten gelen açıklamalara göre bu sefer yalnızca sahte hesap kullananlar değil, sahte hesaplar tarafından takip edilenlerin de (yani takipçi satın almış olanlar) hesabı silinecek.

Twitter

Sizin de Twitter hesabınız silinebilir

Şirketten böyle bir açıklama gelmiş olması, maalesef herkesin hesabının silinebileceği anlamına geliyor. Eğer böyle bir durumla karşılaşırsanız ve hesabınızın sahte olmadığını, sahte hesaplar tarafından takip edilmediğini kanıtlamak isterseniz destek birimleriyle iletişime geçebilirsiniz.

Kaynak

Yorum Yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here