telefon zararlı uygulama

Telefonumuzdan Zararlı Uygulamaları Nasıl Sileriz

Android işletim sistemine sahip cep telefonları hayatımızın her alanında kolaylık oluşturmaktadır. Birçok uygulamayı aynı anda kullanma kolaylığı bu telefonlar sayesinde hayatımıza girmiştir. Farklı uygulamaları indirme sırasında veya deneyimsiz telefon kullanım sırasında bazı zararlı uygulamalar telefon içerisinde yer almaktadır. Telefonu uzun ömürlü kullanmak için bu uygulamaların temizlenmesi gerekmektedir.


Zararlı Uygulama Kardırma İşlemi

Telefonumuzda zararlı uygulamaları nasıl sileriz? Güvenli modda olan telefondan zararlı uygulamaları kaldırmak için:

  • İlk başta zararlı uygulama tespit edilmelidir. Sonrasında
  • Ayarlardan
  • Uygulamalar kısmına gelinmeli
  • Sonrasında İndirilenler kısmında bulunan uygulama üzerine tıklanarak uygulama bilgileri üzerinden kaldırmak mümkündür.
  • Kaldır butonu aktif olmadığı taktirde ayarlardan, güvenlik ve cihaz yöneticileri üzerinden zararlı uygulamaları kaldırmak mümkündür.

Telefonumuzun Zararlı Uygulamalara Karşı Korunması

Zararlı uygulamaların telefonumuzda yer almaması için, telefonun ilk açılması sırasında güvenli modda başlatmak gerekmektedir. Cihazı güvenli modda başlatmak için telefonumuzun güç düğmesine kısa bir süre basılı tutmak gerekmektedir.  Zararlı uygulamalardan kurtulmak esasında telefonunuzun hem güvenli hem de hızlı çalışmasını da sağlamaktadır.