steam-link-uygulamasi

Steam Link Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Steam Link, kullanıcıların oyunlarını Androin TV ve Android sistemine sahip telefon ve tabletlerden oynamasına olanak sağlamaktadır. Steam Link uygulaması nasıl kullanılır, nelere dikkat edilmelidir tarzındaki sorular, bu zevki yaşamak isteyen kullanıcılar tarafından sorulmaktadır.


Steam Link Uygulaması Kullanımı

Öncelikle bu uygulamanın Google Play üzerinden indirilmesi gerekiyor. Daha sonra ise kullanılacak olan cihaz ve bilgisayarın aynı ağ üzerinde olduğundan emin olunmalıdır. Bu aşamadan sonra gemepad’in telefon ile eşleştirilmesi gerekiyor. Oyunların oynandığı Steam’i açık olan bilgisayarın seçilmesi gerekiyor. Steam, güvenlik için kod gönderecek. Bu kodun bilgisayarda açılan pencereye girilmesi gerekiyor. Daha sonra Steam hız testi yapacak ve bu test sonucunda en az 15 Mb/s olması gerekiyor. Eğer hız daha düşük olursa sistemsel sorunların yaşanması muhtemeldir.

Steam Link Uygulaması için Hızlı Bağlantı

Ağ hızının arttırılması için Ethernet kablosu kullanılabilir. Böylece bir nebze de olsa ağın hızı artmış olacaktır. Bu durum hızınızın artmasına neden olacağı için; indirmelerinizin de normalden çok daha hızlı bir şekilde gerçekleşmesini sağlamaktadır.

Bu sitede ve bağlantılı sayfalarında yer alan içerikler; tamamen veya kısmen TeknoEkip'in yazılı izni olmadıkça kaynak gösterilerek veya alıntı yapılarak dahi kullanılamaz, çoğaltılamaz ve değiştirilemez. www.teknoekip.com