Steam, 2020 Yılının En Çok Satan Oyunları

Steam, 2020 Yılının En Çok Satan Oyunları

Dünyada oyun dendiği zaman akla ilk gelen Steam platformu oluyor. Dijital oyun platformlarının en popülerlerinden olan Steam platformunda her geçen gün çok sayıda oyun satılmaktadır. Steam her sene olduğu gibi 2020 yılında da en çok satılan oyunlarını açıkladı. Oyunun başarılarına göre kategorilerde oyunlar paylaşıldı. 2020 yılında en çok oynanan oyunlardan birisi Red Dead Redemption 2 oyunu oldu.

Red Dead Redemption 2

En çok satılan oyunlardan birisi olan Red Dead Redemption 2 oyunu 175 kez yılın oyunu ödülünü aldı. Çok sevilen bu oyunun güzel hikayesiyle oyuncuları sevindirmektedir. Red Dead Online dünyasında yerini almıştır.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 oyunu ilk çıktığı gün birçok kişi tarafından konuşuldu. Bir süredir dört gözle beklenen bir oyun olan u oyun 2020 yılına adeta damgasını vurdu. Dolayısıyla 2020 yılında çok satanlar listesine girmeyi başardı. Aynı başarıyı konsollarda gösteremeyen bu oyun birçok hatayla oyuncuların karşısına çıkmasıyla adeta hayal kırıklığı oldu.

Steam, 2020 Yılının En Çok Satan Oyunları

Dota 2

Dota 2 oyunu dünyaca ünlü popüler bir oyun olmakla birlikte milyonlarca oyuncuya ev sahipliği yapan bir oyundur. Bu oyunla birlikte kahramanlardan yalnızca birisiyle savaşa giren oyuncular zevkli anlar yaşamaktadır. Oyunun gördüğü bu yoğun ilgi sayesinde en çok satanlar listesine girmeyi başardı. Oyundaki bu ilgi indirme rakamlarına her zaman yansımaktadır. DOTA oyununu oynamak için sizde hemen Steam platformuna giriş yapabilirsiniz.

GTA 5

GTA 5 satışa çıkalı uzun bir süre oldu. Ancak popülerliğinden halen hiçbir şey kaybetmedi. GTA 5 2020 yılında da ilgi görmeyi başardı. Oyunculara geniş bir dünyada oyun oynama fırsatını sunmaktadır. Epic Games özellikle GTA 5 oyununu ücretsiz dağıtarak ilgiyi kendi üzerine çekmeyi başarmıştır. Ancak Steam üzerinde de çok fazla ilgiyle karşı karşıya kaldı.

CS GO

Counter Strike oyunu da Steam üzerinde en çok gelir elde eden oyunlardan birisi.

PUBG

Steam üzerinde 2020 yılında da en çok indirilen oyunlardan biri oldu.

Among US

2020 yılında en çok konuşulan ve indirilen oyunlardan birisi şüphesiz Among Us oldu.