Sosyal medyada uyuşturucuyla ilgili görsel paylaşanlara 5 yıl hapis cezası!

Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanı İbrahim Seydioğulları, sosyal medyada uyuşturucuyla özdeştirilmiş görsellerin ve logoların paylaşılması durumunda paylaşım yapan kişinin, uyuşturucu kullanımına özendirme suçundan 5 yıl hapis cezası alabileceğini belirtti.


İbrahim Seydioğulları, sosyal medya hesaplarından uyuşturucuyu simgeleyen görsellerin paylaşılmasının yasak olduğunu ve yasağı çiğneyen kişilerin uyuşturucuya özendirme suçundan 5 yıla kadar hapis istemiyle yargılanabileceğini belirtti. Seydioğulları, bu yasağın yalnızca sosyal medyayı kapsamadığını, aynı zamanda takı (rozet de buna dahil) ve giysilerin de uyuşturucuya özendirebileceğini belirtti.

Bu açıklamaya bakarak son dönemlerde oldukça yaygınlaşan kenevir logolu t-shirt, şapka, ayakkabı vb. giyim ürünlerini kullanmanın yasak olduğu söylenebilir. Seydioğulları, konunun takipçisi olacaklarını ve sosyal medyada uyuşturucu operasyonlarını sıklaştıracaklarını belirtti.

Bu sitede ve bağlantılı sayfalarında yer alan içerikler; tamamen veya kısmen TeknoEkip'in yazılı izni olmadıkça kaynak gösterilerek veya alıntı yapılarak dahi kullanılamaz, çoğaltılamaz ve değiştirilemez. www.teknoekip.com