Snapchat’in kullanıcı sayısı azalmaya başladı

21
Snapchat

Özelliklerinin kopyalanmasından dolayı zor günler geçiren Snapchat, geçtiğimiz çeyrekte kullanıcı sayısının 3 milyon azaldığını duyurdu.


Kullanıcılarına sunduğu eşsiz özelliklerle tanınan ve kısa sürede en çok kullanılan mobil uygulamalar arasındaki yerini alan Snapchat, geride bıraktığımız çeyrekte kullanıcı sayısının azaldığını bildirdi. WhatsApp ve Instagram’daki Hikayeler özelliği başta olmak üzere Facebook tarafından birçok özelliğinin kopyalanmasından ötürü birçok kullanıcısını kaybeden uygulama, 191 milyon olan kullanıcı sayısının 188 milyona gerilediğini, yani %1,5 oranında bir azalmanın yaşandığını duyurdu.

Şirket, kullanıcı sayısındaki azalmaya rağmen Wall Street’in kazanç tahminlerini büyük bir farkla aşmayı başardı. Tahminler, üç aylık dönem içerisinde şirketin 249,8 milyon dolar kazanacağı yönündeydi, ancak kazanç miktarı 262,3 milyon dolar oldu.

Snapchat, Suudi prensten yatırım aldı

Zor zamanlar geçirdiğinin sinyallerini veren şirket, Suudi prens Al-Waleed Talal’dan 250 milyon değerinde yatırım aldı. Bu yatırımla şirket hisselerinin %2,3’ünü satın alan Talal, şirketin kendini geliştirmesi ve yeniden yükselişe geçmesi için katkıda bulunmuş oldu.

Kaynak

Yorum Yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here