Samsung

Samsung 2017 İlk Çeyrek Satış Verilerini Açıkladı

Samsung, 2017 yılı için gelir tablolarını açıklamaya başladı. Samsung 2017 ilk çeyrek gelirleri ne düzeyde? Marka ne kadar artış yakaladı? İşte detaylar.  

Teknolojinin en çok konuşulan markalarından biri olan Samsung, son dönemde en hareketli markalardan da biri oldu. Özellikle telefon satışlarında ciddi bir yükseliş elde eden markanın son olarak ise Galaxy S8 serileriyle ciddi satış rakamlarına ulaştığını görüyoruz.

Son dönemde Note 7 olayını da unutturmasının ardından markanın geçen seneye oranla nasıl bir yükseliş yakaladığı da merakla bekleniyordu. Sonunda bu beklenti cevap buldu ve Samsung’un 2017 yılı için ilk resmi verileri açıklandı. Akıllı telefon satışından ne kadar gelir elde ettiği bu şekilde ortaya çıkan markanın ilk çeyrek için verileri ise epey bir ilgi çekici sonuçlar içeriyor.

Samsung

Samsung İstediğini Aldı

2017 ilk çeyreği için açıklanan gelir tablolarında markanın gerçekten ciddi bir yükseliş yakaladığı görülüyor. Note 7 gibi bir olayın bu sene yaşanmaması, hemen ardından Galaxy S8 satışları, yeni ekran satışı anlaşmaları derken marka bir anda ilgi odağı olmuş olacak ki satış verileri bir hayli artış sağladı. Açıklanan raporlara göre marka 53 milyar işletme kararı ve 12.1 milyar dolar kar gelirlerine ulaştı. Bu rakamlar geçen sene ile karşılaştırıldığında Samsung’un çok ciddi bir sıçrayış gösterdiği görülüyor. Özellikle teknoloji devinin satışlarından elde ettiği kar oranlarının da yükseldiğini belirtelim. Yani ürünlerinden de marka artık daha fazla gelir elde ediyor.

Toplam satışlarda da çok ciddi bir yükseliş yakalayan markanın satışlarını %18 oranında arttırdığı ve işletmenin genel karlarının da nerdeyse %50 oranına kadar arttırdığı görülmüş oldu. Bunun yanı sıra geçen seneye oranla şirket karının da %20 oranında artış sağladığı açıklandı. En büyük etkenin Galaxy S8 serilerinin satışı olduğu düşünülürken aynı şekilde Note 8 akıllı telefonlarının da satışından büyük oranda kâr elde edilmesi ve markanın hacmini biraz daha arttırması bekleniyor. Sadece ilk çeyrek verilerinde bile çok ciddi bir yükseliş yakalanması durumun en büyük kanıtı. Bakalım yeni satış rakamlarıyla beraber markanın Apple ile olan yarışı nasıl değişecek.