OnePlus 5 1 1

OnePlus 5 Ekranları için Yeni Açıklama Geldi

Geçtiğimiz ay iPhone 7 Plus modellerine yeni bir rakip geleceği duyurulmuştu. Yapılan açıklama sonrasında her serisinde amiral gemisi canavarı olarak adlandırılan OnePlus markasının yeni telefonlarının, yeni serisinin geleceği açıklanmıştı. OnePlus 5 akıllı telefonları için yapılan açıklamanın hemen sonrasında iPhone 7 Plus modellerine neredeyse ikizi kadar benzeyen OnePlus 5 akıllı telefonları tanıtıldı. Aslında ciddi oranda satış elde etmesi beklenen akıllı telefonların ekran sorunları ise gündem oldu.

Telefonların satışını doğrudan etkileyen ekran sorunlarının nasıl çözüleceği konusunda da bir açıklama gelmemişti. İlk yapılan önlem çalışmalarında bir yazılım güncellemesiyle sorunun çözüldüğü belirtilmiş olsa da yeni serinin güncellemeyle sorunlarının çözülmediği ve ekranın jelly effect kullanımında sorunlar olduğu açıklandı. Konunun nasıl sonuçlanacağı konusunda merakla beklenen ekran sorunu açıklaması hakkında ise atılan bir tweet epey bir konuşuldu.

OnePlus 5 Ekran Sorunu Neden Kaynaklanıyor?

Tweet’in atılmasının nedeni ekranların sorunları hakkında destek almak isteyen bir kullanıcının mesajı oldu. Artık çözüm için bir bilgi isteyen kullanıcının OnePlus destek hesabına gönderdiği bu mesajlardan sonra doğrudan resmi destek hesabından bir karşılık geldi. Yine sosyal medya üzerinden doğrudan desek hesabı tarafından atılan mesajda ise sorun yine kabul edilmedi. Bunun yerine ekran sisteminde bir sorun olmadığını belirten bir mesaja yer verildi.

OnePlus 5

Mesajda, “Ekranlarda bahsettiğiniz jelly efekti nedeni kullanıcının gözünde görüntünün sabit kalması fenomeni.” İfadelerine yer veren destek hesabının sorunu kullanıcıların üzerine atması ise pek hoş karşılanmadı. Daha doğrusu gözlerden kaynaklı bir görüntü algılama sorununun dile getirilmiş olması daha uzun sürede konuşulacak gibi duruyor. Söz konusu OnePlus 5 ekran sorunu hakkında ne zaman resmi bir açıklama gelecek bilinmez ama şu ana kadar markanın bir sorun olduğunu kabul etmediğini de gördük.

Yeni seri akıllı telefonların üzerinde gerçekten bir ekran sorununun kabul edilmesi ardından çözümlerin üretilebileceği belirtiliyor. Bu nedenle öncelikle markanın bir sorun olduğunu kabul etmesi gerek. Son ifadelerden de anladığımız teknoloji devi ekran sorunu üzerine herhangi bir çalışma yapma gayretinde değil. Yaşanan ekran sıkıntısı OnePlus 5 satışlarını nasıl etkileyecek merak konusu.