Overwatch, dünya kupası final maçının ortasında çöktü!

17
overwatch

Finlandiya ve Güney Kore’nin karşı karşıya geldiği Overwatch Dünya Kupası final maçı, oyunun çökmesiyle tarihe geçti.


Overwatch Dünya Kupası, turnuvanın ve e-Spor tarihinin en talihsiz final maçıyla gündeme geldi. Güney Kore’de düzenlenen turnuvada Güney Kore ve Finlandiya ekipleri finale kalmış, 2-1 Güney Kore’nin liderliğiyle başlayan dördüncü elin son anları oynanıyordu. Finlandiya ekibi payload’u kontrol noktasına taşıdığı sırada birden tüm oyuncuların havada sekmeye başladığı, hareket edemediği fark edildi ve o an oyunun çöktüğü anlaşıldı.

Turnuva yorumcuları da dahil olmak üzere salondaki tüm seyircileri şaşırtan çökme sorununun bir turnuva maçı sırasında ilk defa gerçekleştiğine tanıklık edildi. Final maçını son derece önemli bir noktada yarıda kesen sorun, Blizzard ekibinin yaptığı incelemelere göre istemciden değil, LAN bağlantısındaki bir kopukluktan kaynaklanmıştı. Yapımcı ekibi, yaklaşık yarım saat süren çalışmanın ardından LAN sorununu düzeltmeyi başardı ve oyuna kaldığı yerden devam edildi.

Finlandiya ekibi, yarıda kalan eli kazanmayı başardı ancak beşinci oyunda Güney Kore ekibi üstün geldi ve kupa, turnuvaya ev sahipliği yapan ülkenin oldu.

Kaynak

Yorum Yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here