Klavye Sesi Kapatma

Klavye Sesi Kapatma

Klavye sesi kapatma telefon gibi benzer mobil cihazlarda tercih edilen özelliklerden biridir. Mobil cihazlar satın alındıkları zaman birçok özellikleri açık şekilde teslim edilir. Klavye sesi açık olan özelliklerden biridir. Günlük hayatta yaygın şekilde kullanılmaya başlanan akıllı telefonlar ve tabletler ile uzun süreli vakit geçirilir. Tüm süreç boyunca klavye tuşlarından ses gelmesi oldukça rahatsız edici olabilir.

Klavye Sesi Kapatma Yolları

Cihazlarda bulunan dokunmatik klavyelerde hem ses hem de geribildirim özelliği bulunur. Dokunulan her tuş için bir ses ve titreşim yayılır. Günlük kullanımlarda sık şekilde tercih edilmeyen cihazlar olsalardı rahatsız edici bir özellik olmayabilir. Gelişen teknoloji ile oldukça sık şekilde kullanılan cihazlar haline gelen telefonlar, iş hayatından sosyal hayata kadar etkili olmaya başlamıştır.

Kullanım sırasında sürekli olarak klavye sesi duymak istemeyen kullanıcılar, klavye sesi kapatma yollarını tercih edebilir. En pratik ve tercih edilen yöntem; telefonun sessize alınmasıdır. Her ne kadar klavye sesini kapatsa da cihazın tüm ses ayarlarını devre dışı bırakır. Bu nedenle her zaman için tercih edilmeyebilir. Cihaz ayarlarından klavye sesleri kapatılabilir. Klavye sesini kapatmak dışında kısmak ve yükseltmek gibi farklı işlemler de tercih edilebilir.

Klavye Sesi Kapatma 2

Klavye Sesi Nereden Kapatılır?

Cihazlarda bulunan klavyelerden çıkan sesler, kullanıcılar tarafından kapatılmak istenebilir. Android ya da iPhone telefonlardan ses ayarları kapatılabilir. Kullanıcılar, sahip oldukları cihaza göre ses kapama adımlarını takip edebilir. Ses kapatmak yerine kısmayı tercih eden kullanıcılar, bu işlemi sadece Android cihazlarda yapabilir. iPhone telefonlarında klavye sesi kısma özelliği sunmaz. Klavye sesi kapatma işlemleri için doğru adımlar takip edilerek kısa sürede işlemler tamamlanabilir.

iPhone Telefonlarda Klavye Sesi Kapatma

iPhone telefon sahipleri klavye sesini kapatmak ve dokunuş geribildirimlerini değiştirebilir. Klavye sesini kapatmak ya da açmak için izlenmesi gereken adımlar şu şekilde sıralanabilir;

 • Ayarlar menüsü açılır,
 • Ses ve Dokunuz seçilir,
 • Klavye Geri Bildirim menüsüne geçiş yapılır,
 • Klavye sesi açık ya da kapalı şekilde ayarlanır.

Klavye Sesi Kapatma 4

Android Telefonlarda Klavye Sesi Kapatma

Android telefonlarda klavye sesini kapatmak için yapılması gerekenler;

 • Ayarlar menüsü açılır,
 • Sistem seçeneği seçilir,
 • Diller ve giriş seçilir,
 • Sanal Klavye seçeneğine girilir,
 • Tercihler seçilir,
 • Tuşa basma sekmesine gidilir,
 • Sunulan seçeneklerden istenilen seçilir.

Mobil cihazlarınızda ses ayarları oldukça kolay şekilde yapılabilir. Android cihazlardan isteyen kullanıcılar, komple kapatmak yerine ses seviyesini de düşürebilir. Klavye sesi kapatma işlemleri sırasında seçilen Tercihler menüsünde birçok farklı seçenek bulunur. Tuşa basıldığında ses düzeyinin ayarlanması, tuşa basıldığında dokunsal geribildirim, tuşa basıldığında ses çıkar ve tuşa basıldığında titreşim gücü farklı ve özelleştirilmiş ayarlamalar yapılabilir. Mobil cihazlarınızı daha konforlu şekilde kullanmak için özelleştirme ayarlarını tercih edebilirsiniz.