Iphone Titresim Kapatma2

İphone Titreşim Kapatma

İphone titreşim kapama kullanıcıların istedikleri zaman tercih edebilecekleri özelliklerden biridir. İphone kullanıcıları cihazlarında bulunan birçok özelliği kişiselleştirebilir. Farklı özellikler kullanılarak kullanıcılar, titreşim ayarlarında da değişiklikler yapılabilir. Titreşim, cihazlarda farklı bildirimlerde aktif şekilde kullanılan bir bildirim ya da geribildirimdir.

İphone Titreşim Ayarları Nasıl Değiştirilir?

İphone cihazların klasikleşen tasarımlarında sağ tarafta bulunan ses açma ve kapama tuşu, cihazların ses ayarlarını belirler. Kullanıcıların pratik şekilde ses ayarlarını değiştirmesini sağlayan donanımlardan biridir. İphone cihazlarda zil sesleri, bildirim sesleri ve titreşimler farklı şekillerde ayarlanabilir. Cihazların temel ayalarında hem ses hem de titreşim özellikleri açıktır. Kullanıcılar, istedikleri şekillerde ayarlamalar yapabilir. İphone titreşim kapatma ya da ayarlarda değişiklik için yapılması gerekenler;

  • Ayarlar uygulamasına giriş yapılır,
  • Ses ve Dokunuş menüsü açılır,
  • Değiştirilmek istenen öğe seçilir,
  • Titreşim’e tıklanır ve istenen ayar yapılır.

Iphone Titresim Kapatma3

Titreşim seçildikten sonra açılan ekran üzerinde çeşitli titreşim modelleri bulunur. Kullanıcılar ayarlamadan önce hepsini deneyebilir. Karar verilen titreşim seçilebilir. Titreşim ayarını kapatmak isteyen kullanıcılar, sayfanın en üstünden titreşimi kapatabilir. Hazır bulunan titreşim ayarları dışında özel titreşim ayarları da oluşturulabilir.

İphone Titreşim Zamanını Belirleme

İphone kullanıcıları, cihazlarının ne zaman titreyeceğini seçebilir. Titreşim özelliği, herhangi bir ayar değişikliği yapılmadığı zaman cihaz hem sesli hem de sessiz modda titrer. Kullanıcılar, titreşimi istedikleri şekilde ayarlayabilir. Sesiz moda alındığı zaman titreşim açılabilir ya da sesli moda alındığında titreşim kapatılabilir. Her iki modda da kapatılabilir ya da açılabilir. Kullanıcılar, isteklerine göre ayarlama yapabilir. Titreşimin zamanını belirlemek için İphone titreşim kapatma ayarlarına ulaşmak için izlenmesi gereken adımlar;

  • Ayarlar uygulamasına giriş yapılır,
  • Ses ve Dokunuş menüsü açılır,
  • Sesli ve Sessiz moda alındığı zaman titreşim ayarları belirlenir.

İphone Özel Titreşim Oluşturma Nedir?

Kullanıcılar, cihaz içinde bulunan titreşim modelleri arasından seçim yapabilir. Hazır olarak sunulan titreşimler dışında da titreşim oluşturulabilir. Titreşim ayarları üzerinden Yeni Titreşim Yarat kullanılarak kişisel bir model oluşturulabilir. Model oluşturulduktan sonra kaydedilebilir. Kaydedilen titreşim, çeşitli bildirimler için kullanılabilir. Yeni bir titreşim modeli oluşturmak için tekrar kayıt işlemleri yapılabilir.

Iphone Titresim Kapatma

İphone Belirli Uyarılar İçin Titreşim Kapatma

Cihazın Ayarlar uygulamasından erişilen Ses ve Dokunuş menüsü üzerinden titreşim değişiklikleri yapılabilir. Tüm titreşimleri kapatmak için Ayarlar üzerinden Erişilebilirlik menüsüne girilir. Dokunma bölümüne girildikten sonra Titreşim kapatılabilir. İphone titreşim kapatma ayarları için bu adımlar izlenebilir. Ancak titreşimi kapatan kullanıcıların cihazlarında herhangi bir tsunami, deprem ve acil durumlarda da uyarı titreşimleri kapatılmış olur. İphone kullanıcıları,  titreşim ayarları için ayrı şekillerde düzenlemeler yapabilir. Aramalardan titreşim gelmesi istenirken alarmlarda herhangi bir titreşim olmak zorunda değildir. Tamamen kullanıcıların isteklerine göre şekillenen ayarlamalardır. Kolay şekilde titreşim ayarları değiştirilebilir ve eski haline döndürülebilir.