iPhone’da büyük değişim: Lightning yerine USB-C girişi geliyor!

59
iPhone Lightning USB-C

Apple, yeni iPhone modelleriyle birlikte Lightning girişinden USB-C girişine geçiş yapıyor. Bu sene satışa sunulacak akıllı telefonların kutularında dönüştürücünün yer alacağı düşünülüyor.


Eylül ayında gerçekleştireceği lansmanda üç farklı iPhone modeli tanıtacak olan Apple, yeni iPhone modelleriyle birlikte büyük bir değişimin de ilk adımını atacak. Sızdırılan bilgilere göre yeni cihazlarda, Apple’ın ünlü Lightning girişi yerine USB-C girişi bulunacak.

Apple’ın bir süredir bu değişim kararını alması bekleniyordu fakat aksesuarlar başta olmak üzere, birçok nedenden ötürü USB-C’ye geçiş yapılamamıştı.

Tüm iPhone modellerinde Lightning girişinin bulunmasından dolayı böyle büyük bir değişimin yalnızca birkaç yeni akıllı telefonla tamamlanması mümkün değil. Bunun farkında olan şirket, iki giriş arasında köprü görevi gören bir dönüştürücüye de yeni modellerinin kutusunda yer verecek.

iPhone Lightning USB-C
USB-C’ye geçiş yapılmasıyla birlikte kullanılacak şarj cihazı.

Bazı söylentiler bu sene satışa sunulacak olan modellerde Apple’ın kendi cihazlarına özgü girişini son kez göreceğimiz, USB-C’ye ise 2019 senesindeki iPhone’larda geçiş yapılacağı yönünde. Kesin olan şu ki Apple bu yönde bir karar aldı ve en geç iki sene içerisinde iPhone modellerinde USB-C girişini göreceğiz.

Kaynak

Yorum Yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here