Apple, iPhone 6’nın bükülme sorununu bildiği halde cihazı satışa sunmuş!

110
Apple iPhone 6 bükülme sorunu

iPhone 6’nın tasarım hatalarından dolayı dava edilen Apple’ın akıllı telefondaki bükülme sorunundan haberdar olduğu, buna rağmen cihazı satışa sunduğu ortaya çıktı. Paylaşılan belgeler, yapılan testlerde akıllı telefonun önceki modellerinden çok daha kolay büküldüğünün fark edildiğini gösteriyor.


Akıllı telefonların yaygınlaşmasından bu yana, satışa sunulan her yeni iPhone modelinde tasarım veya özellik açısından sorunlu bulunan bir nokta mevcut olmuştur. iPhone 6 modellerindeki sorun ise akıllı telefonların çok kolay bir şekilde bükülebilmesiydi. Birçok Apple müşterisi, telefonun cepte durduğu sırada bile kolayca bükülebildiğini belirtmiş ve bu gibi tasarım hatalarından ötürü şirkete toplu dava açılmıştı. Hala devam eden davada ilginç bir gelişme yaşandı. Mahkemeye, akıllı telefon satışa sunulmadan önce Apple’ın bu bükülme sorunundan haberdar olduğunu gösteren test belgeleri sunuldu.

Belgelerde yer alan bilgiler, Apple laboratuvarlarında yapılan testlerde iPhone 6’nın iPhone 5S’e kıyasla 3.3 kat daha fazla, 6 Plus’ın ise 5S’e kıyasla 7.2 kat daha fazla bükülme eğiliminin bulunduğunu gösteriyor. Yani Apple, bu modellerin çok daha kolay bükülebileceğini bildiği halde cihazları satışa sunmuş.

Apple iPhone 6 bükülme sorunu

iPhone 6’nın bükülme sorunu dokunmatik ekranı bozuyordu

Akıllı telefonun kolayca bükülmesi iç kısımda yer alan donanımların zaman içerisinde zarar görmesine neden oluyor, bükülen cihazlarda birçok sorun yaşanıyordu. Bükülmeden kaynaklı olarak en kolay bozulan donanımlardan birisi de dokunmatik ekrandı. Birçok kaynak, bükülmeden kaynaklı olarak dokunmatik ekran bağlantılarının zarar görebileceği bilgisini paylaşmıştı. Bu bilgiye dayanarak, mahkemenin davacıları haklı bulması durumunda Apple’ı geri ödeme yapmakla cezalandırabileceği düşünülüyor.

Kaynak

Yorum Yapın

Please enter your comment!
Please enter your name here