1 5

Instagram Hikayesine Müzik Nasıl Eklenir?

Instagram platformuna yeni bir özellik geldi ve bu özelliğe göre hikayelerinize müzik ekleme işlemi yapabiliyorsunuz. Dilerseniz Facebook sayfanıza da hikayelere müzik yükleme olanağınız var sevdiğiniz Şarkılarınızı sözleri ile birlikte Instagram’da oluşturduğunuz hikayelere eklemek çok kolay. Bu makalede Instagram hikayesine müzik nasıl eklenir sorusunun cevaplandırıyoruz.

İnstagram Hikayesine Müzik Ekleme Nasıl Yapılır?

Önce Instagram uygulamanızı açıp hikaye ekleme bölümüne gelmeniz gerekiyor. Daha sonra video veya fotoğraf seçerek metin hikayesini de seçtikten sonra galeride video da fotoğrafı seçiyorsunuz. Ardından araç çubuğundaki çıkartma simgelerine tıklıyorsunuz, açılan çıkartmalar içinde müzik seçeneğini liste başında göreceksiniz. Eğer göz at sekmesine tıklarsanız kategorize edilmiş parçalar göreceksiniz. Her parçanın yanında da önce dinle butonu var. Tıpkı telefonlardaki zil seslerini önce dinleyip seçme gibi bir kolaylık sunulmuş. Bu listede de oyna düğmesine tıklayarak önce müziği beğeniyorsanız beğendikten sonra seçmiş olduğunuz müzik parçasını hikayenize ekleyebilirsiniz.

1

5 2

3.

4

Seçtiğiniz müziğin arka planda çalmasını sağlayabilirsiniz. Bu arada şarkı sözlerinin de görünümünü isterseniz değiştirebilirsiniz veya kendiniz bir albüm kapağı seçebilirsiniz. Şarkı sözlerini ekranda göstermek yine sizin tasarrufunuz altındadır. Instagram ana sayfasında Ekranın üst kısmında 3 adet ikon bulunuyor. Bunlardan bir tanesi de şarkı sözlerini beğenmediğiniz taktirde şikayet etmek içindir. Diğer ikon ise müziği seçme ekranını açıyor renk paletine girerek şarkı sözlerinin rengini değiştirme olanağınız da bulunuyor.

Facebook Hikayelerine Müzik Ekleme Nasıl Yapılır

Bu da basit bir yöntemle yapılmaktadır önce Facebook uygulamanızı açıyorsunuz ve hikaye ekleme bölümüne geliyorsunuz. Bu menü ekranı Instagram’a kıyasla biraz daha farklıdır. İsterseniz video ya da fotoğraf olmadan da arka planda şarkı sözlerinin aktığı bir video paylaşabiliyorsunuz. Dilerseniz de fotoğraf ve video çekerek sadece metin hikayesini galeriden seçebiliyorsunuz. Çıkartma seçeneğine burada tıklayarak müzik çıkartmasını ekleyebiliyorsunuz.

Müzik sekmesinde de yine kategorize edilmiş ayrı ayrı parçalar bulunmaktadır. Bu parçaları oynatarak önceden dinleyebilirsiniz Seçtiğiniz parça hikayenize eklendikten sonra arka planda çalmaya başlayacaktır.