Instagram, hikayeler için ekran görüntüsü uyarılarını test ediyor

12 Şubat 2018
[0] Yorum

Instagram, başka kişinin hikayesinde ekran görüntüsü alındığı zaman kullanıcıları gönderilecek uyarı özelliğini test ediyor. Teste tabii tutulan kullanıcılar, arkadaşlarının ekran görüntüsünü aldığında arkadaşınıza bir uyarının gönderileceği şeklinde uyarı alıyor.

Testte yer alan kişiler hikayeyi kim görmüş listesine giderek, fotoğraflarının ekran görüntüsünü kim almış diye merak ediyorsa isminin yanında bir kamera deklanşör logosu görerek kimim çektiğini anlayabilecek. Açık konuşmak gerekirse, birileri hikayenizde ekran görüntüsü aldığında sizler hikayenizi kim görmüş diye bakacaksınız ve sağ kısımda kim ekran görüntüsü almışsa kamera deklanşörü sembolü göreceksiniz.

Instagram’da yer alan açıklama ise “her zaman Instagram’daki deneyimi geliştirmek için test ediyoruz ve sizin için önemli olan her özelliği sunmaya çalışıyoruz” diyerek testi kabul etti.

Instagram, bu özelliği tüm kullanıcılara getirmeden önce etkileşim üzerinden etki sağlayıp sağlamadığı veya olumsuz durumlara neden olabilir mi? diye sınamayı kullanmakta. Çünkü daha az hikaye gösterimine neden olabilir.

Yorum Yapmak İster Misiniz?