GTA 6 karakterleri

GTA 6 karakterleri gelişmiş yapay zeka ile gelebilir

GTA 6 karakterleri daha gelişmiş bir yapay zeka ile oyuncuların karşısına çıkabilir. Çünkü firma bununla ilgili yeni bir patent aldı.

Yıllardır adı konuşulan fakat halen fragmanı dahi yayınlanmayan GTA 6 için pek çok iddia ve sızıntı gündemde dolaşıyor. Yeni bir habere göre GTA 6’da yer alan karakterlerin eskisine göre kat kat daha gelişmiş bir yapay zeka ile geleceği düşünülüyor. Çünkü Take-Two Interactive firması Rockstar Games ekibinin de içinde bulunduğu yeni bir patent aldı. Alınan bu patent GTA 6’nın çıkışının yaklaştığına işaret olabilir.

GTA 6 karakterleri gelişmiş yapay zekaya sahip olabilir

Bilindiği üzere GTA 5 çıkmadan önce 2011 yılında bir fragman yayınlanmıştı. Oyun kaliteli bir şekilde çıkması için birkaç kez ertelenmişti. 2013 yılında piyasaya sürülen GTA 5, 2021 yılında olsak da halen büyük güncellemeler ile gelişmeye devam ediyor. GTA 6’nın fragmanının dahi henüz yayınlanmadığını düşünürsek çıkması için daha uzun bir sürecin olduğu tahmin ediliyor.

GTA 6 karakterleri

GTA 6 henüz çıkmamışken şimdiden bazı gelişmelerin yaşanması oyun severleri heyecanlandıran konular oldu. Bu konulardan birisi de firmanın karakter ile ilgili bir patent alması. Alınan bu patente göre karakterlerin gerçek bir insan gibi olabilmesi için gerçekçi bir yapay zekaya sahip olması planlanıyor. Ayrıca karakterlerin kendine özgü kişisel özellikleri de bulunacak. Bu patentin GTA 6 için alınıp alınmadığı bilinmiyor fakat oyuncular şimdiden bunun sevincini yaşamaya ve heyecanlanmaya başladı.

GTA 5’in karakterlerinde kişisel özellik veya rol yapma gibi detaylar pek bulunmuyordu fakat GTA 6 için Rockstar Games bu zamana kadarki en gerçekçi karakter özelliklerine sahip ve dinamik bir şekilde değişikliğe uğrayan bir karakter yapısı geliştirebilir. Bu da GTA 6’yı eskisinden daha zevkli bir hale getiren detay olacaktır.

Henüz GTA 6’nın ne zaman çıkacağı ve yeni özelliklerinin ne olacağı bilinmiyor fakat şimdiden bu adımların atılması pek çok kullanıcıyı sevindiren bir gelişme oldu. Şu anda bilinen GTA 6 gelişmelerinin gizli gizli devam ettiği.