NVIDIA GeForce Now Türkiye

NVIDIA GeForce Now Türkiye sunucusu kuruluyor

NVIDIA GeForce Now için Türkiye sunucusu kuruluyor. Turkcell tarafından sağlanan bu hizmet oyuncuları şimdiden mutlu etmeyi başardı.

Yıllardır geliştirilen NVIDIA GeForce Now, 2020 yılı itibariyle oyunculara sunulan bir cloud gaming yani bulut tabanlı oyun hizmeti idi. Oyuncular nasıl sisteme sahip olursa olsun istedikleri oyunu hızlı bir şekilde bu platform üzerinde oynayabiliyordu. Türkiye’de sunucusu olmayan platform için Turkcell’in de katkılarıyla sunucu kuruluyor.

NVIDIA GeForce Now Türkiye sunucusu açıyor

NVIDIA GeForce Now’un dünya genelinde birçok sunucusu bulunuyor. Bu sunucular üzerinden oyunları en kaliteli şekilde oynayabilen oyuncular, hafif bir gecikme ile oyunlardan faydalanabiliyor. Özellikle online aksiyon oyunu oynayanlar için gecikmeler önemli olabiliyor.

NVIDIA GeForce Now Türkiye

Bilindiği üzere bu platform üzerinde oyun oynamak hem ücretsiz hem ücretli. Ücretsiz abonelik hizmetinden yararlanmak isteyen oyuncular 1 saatlik oturum şeklinde istediği bir oyunu oynayabiliyor. Ayrıca bilinmesi gereken bir diğer detay da oyunun kullanıcının kendi kütüphanesinde yer alıyor olması veya oyunu satın alması. Örneğin Steam’de yer alan bir oyuna girerken oyunun Steam kütüphanesinde yer alması gerekiyor, çünkü oyun için Steam hesabının açılması isteniyor.

Oyuncuların bilgisayarı ne olursa olsun böyle bir keyfi oyunculara ücretsiz bir şekilde sunan NVIDIA GeForce Now, 1 yıldır bu hizmete devam ediyor. Turkcell’in kurduğu oyun platformu GAMEPLUS, NVIDIA ile yeni bir işe imza atmış durumda. Yapılan işbirliği ile birlikte NVIDIA GeForce Now sunucuları Türkiye’ye geliyor. Bu durum oyuncuları sevindirirken online aksiyon oyunu oynayan oyuncuları daha çok sevindirdi.

Henüz BETA aşamasında olan bu sistem bazı kullanıcılara açılmış bulunuyor. Kullanıcılar ön kayıt yapmak için GAMEPLUS sitesine girerek buradan ön kayıt başvurusuna katılabiliyor. Henüz Türkiye’de sunucusu kurulan platformun ne zaman tam olarak hayata gireceği bilinmiyor. Bu konuda gelişmeler hem Turkcell hem de NVIDIA tarafından devam ediyor. Türkiye’ye sunucusu kurulacak olan NVIDIA GeForce Now platformunun yakın zaman içerisinde aktif olması bekleniyor.