Facebook, kriz durumlarında bağış yapılabilmesine olanak sunacak

Facebook’un Kriz Yardım Merkezi yeni bir özelliğe kavuşuyor. Facebook kullanıcıları, dünyanın herhangi bir bölgesindeki kriz durumuna yardımcı olabilmek için sosyal paylaşım platformu üzerinden bağışta bulunabilecek.

Doğal afetlerden terör saldırılarına kadar birçok kriz durumunda Facebook kullanıcılarının bilgilendirilmesine ve haberleşmesine yardımcı olan Kriz Yardım Merkezi yeni bir özelliğe daha kavuşuyor. Kullanıma sunulduğu ilk zamanlarda, yalnızca belirli olaylar sırasındaki durumunuzu Facebook üzerinden paylaşmanıza olanak sunan sistem artık bağış yapılmasına da katkı sağlayacak.

Geçtiğimiz Eylül ayında kullanıma sunulan Crisis Response Hub üzerinden erişilebilen bağış yapma seçeneği, gönderilen bağışların kriz bölgesinde faaliyetlerini sürdüren sosyal toplum kuruluşuna ulaştırılması konusunda yardımcı oluyor. Bağışlar ilk olarak Facebook’a ait olan GlobalGiving isimli kar amacı gütmeyen kuruluşa ulaşıyor. Ardından birçok sosyal toplum kuruluşuyla bağlantısı olan GlobalGiving, gönderilen bağışları bu kuruluşlar üzerinden kriz mağdurlarına ulaştırıyor.

Bu sitede ve bağlantılı sayfalarında yer alan içerikler; tamamen veya kısmen TeknoEkip'in yazılı izni olmadıkça kaynak gösterilerek veya alıntı yapılarak dahi kullanılamaz, çoğaltılamaz ve değiştirilemez. www.teknoekip.com