Epic Games Store nasıl başarılı oldu

Epic Games Store nasıl başarılı oldu?

Epic Games Store mağazası nasıl başarılı oldu? Özellikle Steam kullanıcılarının dikkatini çeken sorulardan birisi de bu olmakta.

Daha 2 yıllık bir geçmişi bulunmasına rağmen Epic Games Store’un bir anda bu kadar yükselmesi pek çok kullanıcının da ilgisini çeken bir durum oldu. Epic Games Store’un bu kadar başarılı olmasında pek çok sebep bulunuyor.

Epic Games Store nasıl başarılı mağaza oldu?

Epic Games Store, Epic Games tarafından kurulan bir mağaza. 2018 yılının sonunda kurulan bu mağaza, günümüzde 15 farklı dil desteğine sahip. Steam’e göre köklü bir oyun mağazası olmayan bu mağaza, kısa sürede hızlı bir şekilde büyümesi ile ön plana çıkıyor. Steam’e alışan pek çok oyuncu henüz mağazanın yeni yeni büyümesinden dolayı mağazaya şüpheyle yaklaşsa da mağazanın yaptığı kampanyalar oyuncuların ilgisini çekmeye başladı.

Epic Games Store nasıl başarılı oldu

Epic Games Store mağazasının bir anda popüler olmasının sebeplerinden birisi daha kurulduğu zamanlardan beri ücretsiz oyun kampanyası ile oyunculara her hafta bedava oyun vermesi oldu. Şu ana kadar dağıttığı oyunlar ile kullanıcıların kütüphanesine 100’ün üzerinde oyun ekleyen firma, kullanıcıları sevindirmeye devam ediyor.

Epic Games Store’un asıl patlama noktası her hafta verdiği ücretsiz oyunlar olmadı. Mağazanın bir anda yükselişe geçmesinin en önemli sebebi GTA 5 ve bununla birlikte birkaç büyük oyunu ücretsiz yapması oldu. Alınan bu karar ile birlikte bir anda popülerliğini büyüten firma, Steam mağazasının en büyük rakibi haline gelerek Steam’e çok yaklaştı. Epic Games’in kısa sürede bu kadar büyümesi olumlu karşılanıyor.

Mağazanın hızlı bir şekilde büyümesinin bir diğer sebebi ücretsiz oyunların yanı sıra indirim kuponu da dağıtması oldu. Türkiye’de 60 TL indirim kuponu dağıtan mağaza, 79,99 TL ve üzeri oyun alımlarında bu kuponu kullanmaya imkan tanıyor. Yalnızca kupon dağıtmıyor, aynı zamanda bu kuponu kullanan müşteriler bir daha kupon alıyor. Kısacası sınırsız kupon dağıtılıyor. Epic Games bu gibi kampanyalar ile bir anda popülerliğe ulaşarak dünyanın en büyük oyun mağazalarından biri haline gelmeyi başardı.