En İyi Simülasyon Oyunları

En İyi Simülasyon Oyunları

Verdiği keyif ya da gerçeğe benzerlikten dolayı olsa gerek, simülasyon türü oyunlar oynanabilirliğini hiçbir zaman yitirmiyor. Kamyon şoförlüğünden askerliğe, tren makinistliğinden F1 pilotu olmaya kadar bu tür her deneyimi sanal ortamda simülasyon oyunlarıyla yaşayabiliyorsunuz. Simülasyon oyunlarının en dikkat çekici özelliği, oyun olmalarına rağmen gerçekçilikten hiç uzaklaşmayıp aksine oldukça gerçeğe yakın olmaya çalışan bir tür olmasıdır. Peki, en iyi simülasyon oyunları hangileridir?

World of Warships

Oynanması ücretsiz, çok oyunculu deniz savaşlarının bulunduğu bu simülasyonda, oyuncuları ile çeşitli haritalarda çeşitli gemilerle rekabet içine giriyorsunuz. İkinci dünya savaşı havasında deniz savaşları yapabildiğiniz bu oyun, en iyi gemi simülasyonlarından biridir. World of Warships’de, oyuncuların her birinde kendisine has yeteneklere sahip gemiler bulunuyor.

Farming Simulator 19

Eğer tarım, çiftçilik ve köy yaşamı üzerine bir oyun oynamak istiyorsanız bu çiftçilik simülasyonuna göz atmanızda fayda var. İsminden de anlaşılacağı üzere Farming Simulator 19, çiftçilik alanındaki belki de en iyi simülasyon oyunu. Farming Simulator oynamaya ilk başladığınızda öğretici size yardımcı olacaktır. Bundan sonrası artık hayal gücünüze kalmış.

En İyi Simülasyon Oyunları

Railway Empire

Railway Empire, oldukça güzel bir tren simülasyon oyunudur. Vahşi batı dönemine bizleri götüren oyun, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ilk tren yolculuklarını simülasyona çevirmiş. Oyunda inşa ettiğiniz şirketi Kuzey Amerika ve 20. yüzyıla kadar ulaştırma hedefi için çalışıyorsunuz.

Microsoft Flight Simulator

Microsoft Flight Simulator, sizlere uçma keyfini her detayıyla tattırmayı hedefliyor. Piste inerken ya da kalkış sırasında titreşen motorlardan, bulutların arasından alçalıp giderken camınıza çarpan yağmur damlalarına kadar her detay oyuna işlenmiş. Bunlara ek olarak oyunu mükemmel bir hale getiren detayların belki de en güzeli de Dünya’nın her karesinin Microsoft Flight Simulator’de haritalandırılıp üstünde uçmaya hazır hale getirilmiş olması.

F1 2020

F1 hayranları için Codemasters firması tarafından resmi olarak geliştirilen, her sene çıkan F1 oyunlarını mutlaka duymuş ya da oynamışsınızdır. Formula 1’de olmamanıza rağmen sanal da olsa, o pistlerde hissedebileceğiniz heyecana oldukça yaklaşıyorsunuz. Bu oyunun şimdiye kadar yapılan en iyi F1 oyunu olduğunu düşünüyoruz.