Apple ürünleri Almanya’da yasaklandı

Qualcomm ve Apple arasında devam eden patent davası için bir somut adım daha atıldı. Bu sefer Almanya’dan ses geldi. İşte detaylar.

Bundan kısa bir süre önce alman mahkemesi, Qualcomm‘a ait olan ve cihazlar üzerinde bir güç tasarrufu sağlayan özelliğin gerekli izinlerin alınmamasına rağmen cihazlarda kullanıldığı ortaya çıkmıştı. Mahkemede alınan karara göre iPhone 7 ve iPhone 8 model cihazların Almanya’da satışı yasaklanmıştı.

Qualcomm imzayı attı, Apple ürünlerinde yasak başladı!

Alman mahkemesi ise bu satış yasağının başlamasıyla başlaması için Qualcomm’un 1.52 milyar dolar kefalet bonosuna imza atması gerektiği belirtmiş ve istemişti. An itibariyle Qualcomm, bu sözleşmeye imza attı ve satış yasağı şuan için başladı.

Bunla beraber Çin’de iPhone X ve iPhone 8’in yasaklanmasını da sağlayan Qualcomm’a Apple’dan tepki geldi. “Şirketlerimiz arasındaki gerçek sorunlarla mücadele etmek yerine, umutsuz bir girişim” şeklinde ifade etti.

Qualcomm ve Apple’ın bu gerginliği bu imza ile çok fazla ileriye gitti. Umarız gereken neyse o yapılır. Apple bakalım bu durumlar üzerine nasıl bir yol izleyecek?

Bu sitede ve bağlantılı sayfalarında yer alan içerikler; tamamen veya kısmen TeknoEkip'in yazılı izni olmadıkça kaynak gösterilerek veya alıntı yapılarak dahi kullanılamaz, çoğaltılamaz ve değiştirilemez. www.teknoekip.com