xiaomi mi 9
xiaomi mi 9

Xiaomi Mi 9, 19 Şubat günü tanıtılabilir!

Xiaomi Mi 9 için bazı söylentiler tanıtım tarihini gösteriyor olabilir. Weibo merkezli paylaşımlar Mi 9’un 19 Şubat’ta tanıtılacağını işaret ediyor.

Xiaomi başkanı Lin Bin ve CEO’su Lei Jun kısa bir zamandır Weibo hesapları üzerinden “9120” sayısını gösteren birçok paylaşım yapıyor. Bu sayı ilk olarak bir anlam ifade etmez gibi görünse ile, Xiaomi’nin ürün müdürü Tang Weng Thomas’ın “9102 yılı Mi 9’un olacak” paylaşımıyla beraber yapbozun parçalarını tamamladı.

“9120” sayısını tersten okuyunca 02.19 çıkıyor. Bu da bulunduğumuz yılın 19 Şubat günü çıkacağını işaret ediyor. Xiaomi hayranlarının kafalarında ister istemez Mi 9’un 19 Şubat’ta tanıtılacağına dair şüpheler oluşmaya başladı.Öte yandan bir Weibo kullanıcısı cihazın temel özelliklerini ortaya koyan bir poster sızdırdı. Poster, Xiaomi Mi 9’un üçlü arka kamera kurulumu ile geleceğini ortaya koyuyor. Ayrıca, cihaz ekrana gömülü bir parmak izi okuyucuya da sahip olacak.

xiaomi mi 9

Önceki sızıntılardan da söz edecek olursak; Mi 9, 6.4 inç genişliğinde AMOLED bir ekrana sahip olacak. Gücünü Snapdragon 855 yonga setinden alacak ve 6 GB RAM ile karşımıza çıkacak. Cihazın 24 MP+ 48 MP+ 12 MP çözünürlüklerinde 3 adet arka kamera sensörüne sahip olması bekleniyor. Ayrıca Mi 9’un 3,500mAh’lik bir bataryayla geleceği de söylentiler arasında.