Epic Games/ Steam

Epic Games ve Steam Arasında Rekabet Büyüyor!

Bugün yaşanmış olan gelişmeler, Epic Games tarafından Steam ‘e savaş açmanın başlangıcı olabilir.

Bıraktığımız aylardan beri Steam’i oyun dünyasına kazandırmak için büyük bir mücadele vardır. Steam’in yapımcılardan almış olduğu payı düşürmesine rağmen durumları durgunlaştırma konusunda yeterli olmadı.

Epic Games Store, Battle.Net, Uplay, EA Origin gibi büyük seçeneklerin yanına eklenmiş olması Fortnite’tan aldığı güce ücretsiz oyunları da dâhil ederek iyi bir çıkışa imza atmıştı. Şimdi ise görünüşe göre bu durumlar işleri daha da karıştıracak.

Epic Games/ Steam

Epic Games bugünden itibaren Deep Silver ve 4A Games ile anlaşması, oyunun Steam üzerinde olan satışını süresiz olarak durdurma işlemini gerçekleştirdi. Oyun şimdi ise sadece Epic Games Store üzerinden yayınlaması gerçekleşecek.

Önceden de Ubisoft gibi büyük bir firmayla anlaşmasını sağlayarak The Division 2’yi Epic Games Store’a getirmesi, bu sayede sektörde önemli bir yerde yerini alacağını gösterdi. Sonuç olarak oyunu istediğiniz alanda oynayamamak, başka bir mecraya yönelmiş olmak can sıkıcı bir duruma dönüşebilir. Fakat aralarında oluşan bu rekabet oyuncuları para konusunda olumlu etkileyeceğini de belirtelim.