whatsapp-konum-paylaş

Whatsapp’tan Anlık Konum Özelliği Geliyor

Son zamanlarda sürekli olarak bahsi geçen WhatsApp’ın Canlı Konum paylaşma özelliği sonunda testlerine başladı.

Geçtiğimiz yıllarda Facebook tarafından satın alındıktan sonra daha gelişen ve yenilenen bir yapıya sahip olan WhatsApp uygulaması günümüzde 1 milyar kullanıcıya hitap ediyor. Uygulama özellikle son yıllarda getirdiği yeni özelliklerle sık sık gündeme gelmişti. En son test edilen özelliği bir hayli konuşulacak cinsten.

Geçtiğimiz günlerde 3 yeni özellik tanıtan uygulama bu defa yepyeni bir uygulama ile kullanıcılarının karşısına çıkmayı bekliyor. WhatsApp uzun zamandır ikili konuşmalarda karşılıklı konum gönderebilme özelliğine sahipti ancak anlık olarak bir gönderim söz konusu değildi.

WhatsApp Üzerinden Konum Canlı Olarak Gösterilecek

Yeni gelecek olan özellikle birlikte karşılıklı konuştuğunuz kişiye anlık olarak yerinizi bildirebileceksiniz. Bu sayede arkadaşlarınızla daha kolay buluşabilecek aradığınız adreslere daha kolay ulaşabileceksiniz.

Son zamanlarda uygulama üzerinde yapılacak en iyi özellik olarak görülen anlık konum paylaşma özelliği gerçek zamanlı ve dinamik olması bekleniyor. Ayrıca konum özelliğinizi grup sohbetlerinde paylaşabileceksiniz. Ayrıca bu özellik kullanım seçeneğine sunulacak isterseniz kullanmayacaksınız.

Özelliğin tam olarak ne zaman geleceği bilinmiyor.