WhatsApp Telegram

WhatsApp, Telegram’ın sevilen özelliğini kopyalayacak

Telegram’ın kullanıcı sayısının hızlı bir şekilde artmasında büyük rol sahibi olan sticker’lar, WhatsApp’ta da kullanıma sunulacak. Mesajlaşma platformu kendine özel bir sticker mağazasına sahip olacağını duyurdu.

Facebook tarafından satın alınmasının ardından kullanıcı sayısını büyük bir hızla artıran WhatsApp, en büyük rakibi olarak görülen Telegram’ın sevilen özelliklerinden birisi olan sticker’ları kopyalayacak. İlk olarak Facebook Messenger’a eklenen ve platformdaki mağaza benzeri kategorilerle kullanıcıların beğenisini kazanan sticker’lar, mesajlaşma sırasında sıklıkla kullanılan emojilerin daha büyük ve renkli hali olarak tanımlanabilir.

Telegram WhatsApp sticker
Telegram’ın sticker’larından bir örnek (Overwatch)

Telegram şu an büyük bir sticker mağazasına sahip ve kullanıcılar Telegram bot’unu kullanarak png formatlı görsellerle kendi sticker’larını oluşturabiliyor. WhatsApp’ın da sticker mağazasına sahip olacağı açıklandı, ancak sticker oluşturma özelliğinin mesajlaşma platformuna eklenip eklenmeyeceği konusunda henüz bilgimiz yok.

Sticker’lar konuşmayı çok daha renkli kılmalarından ötürü WhatsApp’ın kullanıcı sayısını çok daha yüksek düzeylere çıkarabilir. WhatsApp’ın bu özelliğinin kullanıma sunulmasıyla birlikte bazı Telegram kullanıcılarının mesajlaşma platformunu değiştireceği öngörülüyor.