The Sims 5 oyunu hakkında
The Sims 5 oyunu hakkında

The Sims 5 oyunu hakkında bilinen detaylar

EA Games, The Sims 5 oyunu için geçtiğimiz aylarda bir açıklama yapmıştı. Yapılan açıklamaya göre önümüzdeki aylarda The Sims 5 oyunu için ilk fragman yayınlanabilir ve çıkış tarihi açıklanabilir.

The Sims 4 oyununun çıkışının üzerinden 6 yıl geçti. 2014 yılında piyasaya sürülen The Sims 4, daha iyi grafikler ve daha fazla özellik ile kullanıcıları karşıladı. Ek paket olmadan oldukça sade duran oyun, pek çok kullanıcıdan da tepki toplamıştı. Halen sürüm güncellemesi alarak gelişmeye devam eden The Sims 4 oyununun yanı sıra The Sims 5 oyunu için de çalışmalar devam ediyor.

The Sims 5 hakkında şu ana kadar bilinenler

Normalde The Sims 4’te gelmesi beklenen fakat Simcity Online faciasından sonra iptal edilen online oynama özelliği The Sims 5 ile birlikte geliyor. Yani oyuncular diğer oyuncular ile birlikte oyunu beraber oynayabilecek.

Oyun bu zamana kadar yeterince gerçekçi grafikler ile piyasaya çıkmadı. Yeni oyun ile birlikte daha gerçekçi grafikler ile piyasaya sürülecek olan The Sims 5, daha iyi optimize ve daha iyi özellikler ile oyuncuları karşılayacak.

The Sims 5 oyunu hakkında bilinen detaylar
The Sims 5 oyunu hakkında bilinen detaylar

Firma, oyuna çapraz platform desteğinin de ekleneceğini belirtiyor. Bu destek ile birlikte oyun diğer konsollarda da oynanırken online oyun desteği ile oyuncular hangi platformda olursa olsun oyunu oynayabilir hale gelecek. Firma, bu zamana kadar diğer platformlara pek önem göstermiyordu. The Sims 5 ile önemi daha da arttıracak gibi duruyor.

The Sims 5 ile birlikte gelmesi beklenen özellikler

The Sims 5 oyunu ile birlikte oyuncuların beklediği özellikler arasında açık dünya sistemi yer alıyor. Açık dünya ile birlikte daha geniş bir dünya, FPS modunda karakteri yönetme ve dünya yönetimi oyuncuların istediği bazı özellikler arasında. Dünya yönetme The Sims 3’te yer alsa da The Sims 4’te kaldırılmıştı. Oyuncular The Sims 5’te bu özelliği tekrar bekliyor olacak. Bununla birlikte oyuncular özel sunucu ve özel harita sistemini de oyun içerisinde bekliyor.