Apple Pay 1

Revolut, 16 Pazarda Apple Pay Desteği Sağlıyor

Fintech’in başlangıcı Revolut, Apple Pay desteğini genişletti ve bugünden itibaren 16 Avrupa pazarındaki kullanıcılar için ödeme seçeneğinin mevcut olduğunu doğruladı.

Revolut, Apple Pay Desteğini Genişletti

Desteklenen pazarların listesi: İngiltere, Fransa, Polonya, Almanya, Çek Cumhuriyeti, İspanya, İtalya, İsviçre, İrlanda, Belçika, Avusturya, İsveç, Danimarka, Norveç, Finlandiya ve İzlanda gibi ülkeler yer almaktadır.

Revolut Apple Pay

Geçtiğimiz ay basında çıkan haberlerde, İngiltere’nin zorlu bankasının İngiltere, Fransa, Almanya ve İsviçre de dahil olmak üzere pazarlarda Apple Pay anlaşmaları imzaladığı bildirildi.

Desteklenen pazarlardaki müşteriler, Revolut kartlarını Revolut uygulaması veya Apple’ın Wallet uygulaması aracılığıyla Apple Pay’e ekleyebilir. Plastik kartı olmayanlar, Revolut uygulaması aracılığıyla Apple Cüzdan’a sanal bir kart ekleyebilir ve fiziksel kartın postaya gelmesini beklemeden hemen harcama yapmaya başlayabilirler.

Revolut Sahibinden Açıklama

Açıklamada, Revolut’ta kart ödemeleri için ürün sahibi Arthur Johanet, şunları söyledi: “Revolut’un nihai hedefi, müşterilerimize finansal hayatlarının her yönünü yönetmek için yararlı bir araç sağlamak ve ödemeleri hızlı, rahat ve güvenli bir şekilde yapabilmek. Bunu başarmak için çok önemlidir. Müşterilerimiz Apple Pay’i uzun zamandır talep ediyorlar, bu nedenle müşterilerimizden başlayarak 16 pazarda satıştan başlamaktan mutluluk duyuyoruz. Bu, müşterilerimizin paralarını istedikleri şekilde kullanmalarını sağlamak için atılmış çok olumlu bir adım. ” açıklamasında bulundu. Apple Pay’in ayarlanması kolaydır ve kullanıcılar Revolut’un kartlarının sunduğu tüm ödülleri ve avantajları almaya devam edecektir.

Apple Pay Ne İşe Yarar?

iPhone ve Apple Watch ile müşteriler Apple Pay ile mağazalarda, restoranlarda, taksilerde, otomatlarda ve daha birçok yerde ödeme yapabilirler. Apple Pay ile Safari’de uygulamalarda veya web’de alışveriş yaparken, uzun hesap formlarını manuel olarak doldurmanıza veya art arda nakliye ve fatura bilgilerini girmenize gerek yoktur. Her Apple Pay satın alımında, bir bakış veya Yüz Kimliği veya Dokunmatik Kimliği ile bir dokunuş veya bir cihazın şifresiyle kimlik doğrulaması yapılır.