ps5 1 1

PlayStation 5 tanıtıldı. PS5 fiyatı ne kadar? PS 5 tüm özellikleri

Sony, PlayStation 5’i düzenlediği etkinlik ile resmen tanıttı. PS 5, tüm yeni özellikleri ve teknolojileri ile oyun severlere yeni bir deneyim yaratabilecek gibi gözüküyor.. Ancak maalesef PlayStation 5 fiyatı ile de dudak uçuklatıyor. PlayStation 5 fiyatı ne kadar? PS 5 fiyatı, özellikleri ve tasarımı ile ilgili detaylar haberimizde..

Sony, PlayStation 5’i tüm dünyaya sunarken aynı zamanda PS5 ile gelecek oyunları da tanıttı. Tanıtımda yeni PS5’in görüntüleri yayınlandı. PlayStation 5 lansmanında dikkat çeken oyunlara bakarsak Spiderman, Grand Turismo 7, Horizon 2, Hitman ve NBA 2K21 yer aldı.

İşte yeni PlayStation 5 ve tanıtımı yapılan oyunlar…

PS 5 FİYATI NE KADAR OLACAK?

PlayStation 5’in ABD fiyatının 499 dolar olacağı düşünülüyor. Türkiye’de, yüzde 50 Gümrük vergisi (30 Eylül 2020’den sonra %20 olacak), yüzde 20 ÖTV, yüzde 18 KDV, yüzde 1 Kültür Bakanlığı payı, yüzde 8 TRT payı eklenince fiyatının 6500 – 7000 TL bandında olabilir.

PLAYSTATİON 5 BÜYÜLEDİ

Yeni PlayStation 5 lansmanında tanıtılan oyunlara gelen ilk yorumlara göre olumlu olmadı. Ancak tanıtım sonunda PS5’in görselleri paylaşıldığında siyah ve beyaz renklerdeki tasarım olarak büyük beğeni kazandı. iki farklı versiyon olarak karşımıza çıkacak olan PS5 ve PS5 Digital Edition olacak. Cihazlarda Cd giriş kısmının olmadığı dikkat çekti. Tanıtımda ayrıca PS5’in yeni HD kamerası, DualSense şarj standı, medya kontrol kumandası ve yeni kulaklığı (Pulse 3D) da tanıtıldı.

PlayStation 5’i Sizde inceleyin

PlayStation 5 ile birlikte yeni Oyunlar da tanıtıldı

PlayStation 5 ile birlikte yeni oyunlarda sunuldu. Lansmanda sunulan oyunlardan dikkat çekenklerin başında NBA 2K21, Hitman, Horizon Zero Down 2, Gran Turismo 7, Spiderman Miles Morale gibi oyunlar oldu.

PS5 ile birlikte tanıtılar oyunlar;

Spiderman Miles Morales
Gran Turismo 7
HİTMAN III
NBA2K21
Ratched
Project Atia
Stray
Returnal
Destruction AllStars
Kena
Goodbye Volcano High
OddWorld
GostWire Tokyo
Jett
Godfall
Solar Ash
LittleDevil Inside
Demon Souls
Deadloop
Resident Evil Village

PLAYSTATION 5 NE ZAMAN ÇIKACAK?

Playstation 5’in yaz ayları içinde lansmanı gerçekleştirilecek, ilerleyen aylarda da satışa sunulması bekleniyor.