nintendo son oyun konsolu switch in erken erisim surumlerini caldirmis 1487578471 1

Nintendo Switch hakkında yeni iddialar!

Son zamanlarda çok fazla artış gösteren Hatalı Teslimat konulu Nintendo Switch görüntülerinin sebebi ise Nintendo’nun ürünlerini çaldırmış olmasından kaynaklı olduğu iddia edildi!

PlayStation 4 Pro, Xbox One S ve en fazla konuşulan konsollardan olan Microsoft’un Project Scorpio’su olarak bilinirken, geride kalmamaya çalışan Nintendo, Switch adındaki çok foksiyonlu konsolunu duyurdu ve bulunduğumuz dönem içerisinde satışa çıkarmaya başlamıştı. Fakat son zamanlarda siteye konu olan yeni konsolun görüntülerinden hemen sonra Nintendo’ ne yapmaya çalışıyor düşüncesi ortaya çıkmıştı.

Konu hakkında Nintendo tarafınca gelen açıklamalar doğrultusunda, “Birçok farklı oyun meraklısının belirlenemeyen satıcılar üzerinden Switch’i satın aldıklarını farkettik. Belirlediğimiz duruma göre Nintendo’nun ABD dağıtımcılarından birinin çalışanları tarafından yasadışı yollarla piyasaya sunulan Switch’in bu dağıtıcıların çalışanlarının ürünleri çalarak satışa çıkarmasıyla olmuştur. Konu hakkında işlem yapan kişiler ve kurumlar tespit edilmiş, gerekli soruşturma başlatılmıştır.” şeklinde bir açıklama ortaya çıkıyor. Switch videolarının ise gerçekliği henüz doğrulanmamışken, çalınma durumu ise gündeme bomba gibi oturdu.

Çalıntı olduğu bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde satın alan kişilerden cihazlarını geri iade etmesini isteyen Nintendo, bu bakımdan piyasaya çıkmamış konsollar ile ilk gerilimi yaşamış olduğu görüldü.