MacOS Kablosuz Bağlantı Sorununu Çözme

‘MacOS kablosuz bağlantı sorunu’ mu yasiyorsunuz? ve bu sorunu nasil çözerim diye merak ediyorsanız, doğru yerdesiniz. Bu içeriğimizde, Apple ürünlerinden MacBook ve iMac kullanıcılarının derdi olan otomatik WiFi bağlanma sorununa çözüm bulacağız.

MacOS kablosuz bağlantı sorunu nasıl çözülür?

Bağlantı ayarları üzerinden, ileri düzey ayarlara girip, otomatik olan WiFi bağlantılarının sırasını, dilediğiniz gibi ayarlarlayarak, bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

MacOS da Otomatik WiFi Bağlanma Sorunu

İlk olarak cihazınızda ki sağ üst bölüm de bulunan Kablosuz Bağlantı sekmesine tıklayın ve listeyi açın. Listenin en altına gelip, ‘Ağ Tercihlerini Aç’ alanına ulaşın.

Karşınıza çıkan pencerenin sağ al köşesindeki ‘İleri Düzey’ sekmesine tıklayın.

Ulaştığınız liste sizin şu ana kadar bağlanmış olduğunuz tüm kayıtlı Wi-Fi ağlarıdır.  Burada yapacağınız şey, cihazınız ile ilk olarak hangi kablosuz ağa bağlanmasını istediğinize karar vermek. Böylelikle bu sorununuz ortadan kalkmış olacak.

Bu sitede ve bağlantılı sayfalarında yer alan içerikler; tamamen veya kısmen TeknoEkip'in yazılı izni olmadıkça kaynak gösterilerek veya alıntı yapılarak dahi kullanılamaz, çoğaltılamaz ve değiştirilemez. www.teknoekip.com